מור חיים

היוגה נכנסה לחיי עוד בילדות, כאשר הורי, שניהם מתרגלים בעצמם, רשמו אותי לחוג יוגה לילדים. מאז היוגה ליוותה אותי לסירוגין בתקופות שונות במהלך חיי.

דווקא עם תחילת עבודתי כקלינאית תקשורת, היה לי חשוב להקדיש יותר מזמני לתרגול ולמידה מעמיקה של דרך היוגה. וככל שתרגלתי יותר, כך רציתי להעמיק יותר. התנסיתי בסגנונות שונים והתחלתי לתרגל לבד. במהלך האימון האישי גיליתי את היוגה כמקום המאפשר לפגוש את עצמי באופן בלתי אמצעי. מקום קבוע שאני חוזרת אליו, איזשהו עוגן בחיים שנמצא שם, גם כשדברים אחרים לא תמיד ברורים.

השלמתי קורס מורי יוגה אצל סורינדר סינג בהודו, ולאחר שובי לארץ חזרתי לויג'נאנה, אליה נחשפתי לראשונה במרכז נווה שאנן בירושלים. מצאתי שהויג'נאנה מתאימה לי בדיוק. תרגול שמשלב מדיטציה, פראנאיאמה ואסאנה. תרגול מעמיק שמאפשר חקירה של הגוף והתודעה ושאיפה לאימון מדויק מתוך התבוננות ותשומת לב, למידה מבפנים. תרגלתי עם יונתן גרוסמן ולאחר מכן המשכתי לקורס מורים עם מורתי נגה ברקאי, איתה אני לומדת גם היום.

בנוסף להוראת היוגה אני קלינאית תקשורת, ובעלת תואר שני בבלשנות. אני מרגישה שנפלה בחלקי זכות לחלוק את היוגה ואת מה שהיא מביאה עימה, באימון על המזרון ובחיי היומיום.

מור מלמדת ויג'נאנה בימי חמישי בשעה 15:30, וימי שבת בשעה 16:00.