מעגל שירת עולם בשיתוף עם עמותת "אחווה"

מעגל שירת עולם עם הרכב "קול האור" בשיתוף עם עמותת "אחווה"– ליווי רוחני

"הצליל הוא ראשוני ואין בלתו"

 

יום ג' 4/8 בשעה 20:00

קול האור הוא מעגל שירה מקודשת, המאחד קולות רבים לקול אחד, פותח את הלב ומאפשר חוויית שותפות והתרוממות. השירה נובעת מתוך התכוונות ליבנו אל המקום הפנימי בנו, בו קיימת תמיד ידיעת האחד. במהלך הערב, השירה תחבר אותנו פנימה אל עצמנו ובו-זמנית החוצה אל המעגל- כך מתמוססת תחושת הנפרדות מהעולם, ונוצרת חוויית אחדות.

אחווה הינה עמותה לליווי רוחני שמלמדת ומדריכה מלווים לשהות ולהיות עדים ועוזרים לאנשים במצבי מחלה ומשבר. היא מלווה ותומכת באדם ובמשפחה בתהליכים של פרידה, צמיחה עצב וחיבור ללב ולאהבה. השירה משמשת בליווי הרוחני עוד מימי הלווים , כפי שאשר ללמוד מהשורש של הליווי. שירים עתיקים ועמוקים שמלווים את האנושות מאז ומעולם. התדר של הקול יוצר ריפוי ומקום שם אנחנו נפגשים במצבי תודעה שונים ויכולים לשהות בו גם אם התקשורת הרגילה כבר אינה קיימת.

המפגש בין קול האור לאחווה אם כן הוא טבעי לגמרי. השהייה ביחד במעגל מלמדת אותנו להכיר את התדר הזה למלא את עצמנו שנוכל לחוות זאת ואולי להביא את תדר המעגל בעצמנו לכל מקום שמבקש ריפוי אחווה ונוכחות.

mandalablessing

שירה מקודשת הינה דבר עתיק. משחר ההיסטוריה היו בני האדם נאספים בלילות ירח מסביב למדורה כדי להתחמם ולאסוף כוח. המקצבים והנעימות העתיקות הדהדו בקצב הלב והנעימות השבטיות שיקפו את מרחבי הנפש, החוויה, והפליאה של האדם הקדמון. במיתרי הגיטרה, בקצב התוף ובעיקר בשירת הלבבות, אנו פותחים מרחב שבו הנשמה יוצאת למסע המקודש אל עבר מרחביה שלה. השירה מהדהדת בגוף, פותחת את מעיינות הרגש, מרגיעה את המחשבה ומעוררת את הרוח.

במעגל נשיר יחדיו שירי תפילה, קדושה, והודיה מרחבי העולם –ותפילות מתרבויות שונות. המסע המוזיקלי של הערב ינוע בין מקצבים איטיים למהירים, בין שלווה להתרוממות רוח, ובין מדיטציה לאקסטאזה.

מנחי מעגל השירה: ויסמאי: סניאס של אושו, מוסיקאי ומעצב צליל, מורה וחניך בנתיב המאוחד, יוצר סינתזה בין השפעות מוסיקאיות ורוחניות מהתרבות העברית, מהודו, מהמערב, ומברזיל. המוסיקאים, חברי מעגל קול האור חוברים אל ויסמאי ויוצרים יחד איתו אחדות עם הקהל.

במעגל זה תצטרף אל ויסמאיי בהנחייה – עתליה קורגן, יו"ר אחווה, עו"ס ומלווה רוחנית המשלבת בעבודת הליווי ידע אקדמי , שמאני ואהבה רבה. למשתתפים יחולק ספרון מתוכו נשיר יחד. אין צורך בניסיון קודם.

atalya[1]

מחיר האירוע: הארוע הוא תרומה לעמותת אחווה: 40 ש"ח.


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם