קבלת שבת מוסיקלית-אקולוגית-צמחונית

עם זהר צמח וילסון, אלה מירום, תמר עדי, ומוסיקאים

קבלות השבת שלנו נערכות אחת לחודש. קבלת השבת הקרובה:

יום שישי, ה-14 באוגוסט, 2009

בשעה 18:30 

קבלת שבת היא מסורת שהתפתחה ע"י מקובלי צפת במאה ה-16 שהיו לובשים לבן, יוצאים לשדות מזמרים שישה מזמורי תהילים כנגד ששת ימי הבריאה ואת לכה דודי וכך מכינים את גופם ורוחם מקדש לשבת.

קבלת שבת היא זמן נפלא לעצור לרגע מהמירוץ ולהעניק תשומת לב לעצמנו, לאחר, לכדור הארץ, לבריאות הגוף-נפש-רוח, ולמודעות אקולוגית ותזונתית.

אתם מוזמנים לקבלת שבת המרשה לעצמה להיות יצירתית וספונטנית – להתפתח כמו נגינתו של נגן ג'אז המאלתר על אקורד ידוע ומוכר. קבלת שבת יהודית המקבלת ומכבדת אישה ואיש באשר הם ומקומם. קבלת שבת בעלת שורשים וכנפיים.

נקבל את השבת באווירה חברית ומשוחררת עם יין אורגני וחלות מקמח מלא, שירה, קידוש, פרשת השבוע בהיבט אקטואלי, הסברים קצרים עם כוונות על התפילה, וארוחה צמחונית משותפת.

קבלת השבת פתוחה לכל, ללא הבדלי גזע, דת, מגדר, העדפה מינית, וגיל.

כל אורח מוזמן להביא עימו מאכל צמחוני ושתיה/יין כדי לחלוק עם כולם בארוחת השבת המשותפת שלנו. הביאו מנה המספיקה ל-6-8 סועדים. בבקשה להביא צלחת וסכו"ם אישיים. כך נימנע משימוש בצלחות פלסטיק חד פעמיות היוצרות מפגע אקולוגי.

30 ש"ח דמי השתתפות עבור עזרה בכיסוי ההוצאות.

קבלת השבת מתקיימת ב:

מרכז צ'אנדרה יוגה, רחוב אשתורי הפרחי 4 (מתחם בזל), תל אביב
03-5464045

אם אתם מעוניינים להצטרף, בבקשה שלחו דוא"ל ל: zohar@zemach.org

זהר צמח וילסון

מייסד מרכז Alok Holistic Health בניו יורק וקבוצת המופעים הרוחניים הבינלאומית Body Temple. מנחה סדנאות, אירועים, וטקסים בארץ ובעולם. מגיש תוכניות תזונה ואקולוגיה ברדיו מהות החיים. בוגר לימודי תגלית בישיבת 'אש התורה' בעיר העתיקה בירושלים. למד בישיבת 'עיון' של הרב דב-בר פינסון בברוקלין, ניו יורק. בוגר התכנית להכשרת מנהיגות לומדת של 'קולות' – בית מדרש ללימודי יהדות בישראל. לימד והדריך ב-Institute for Integrative Nutrition בארה"ב. יועץ בריאות הוליסטית מוסמך על ידי ה-American Association for Drugless Practitioners (AADP). חבר ב-Psi Chi, אגודת הכבוד הלאומית האמריקאית בפסיכולוגיה. בוגר הסטודיו למשחק של יובל כרמי. מחבר הספר בצל מהלך (הוצאת כתר, 1987). רייקי מאסטר. לאתר של זהר

zohar close-up ein gedi med-res (2) (Small)

אלה מירום

תלמידת רבנות וליווי רוחני ובעלת נסיון בעבודה עם קהילות מתפללות שונות. היא בוגרת מספר בתי מדרש, בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בלימודי דתות ולקראת סיום תואר שני בלימודי יהדות. אלה מתופפת בתוף ג'מביי ומשתמשת בו להנחיית טקסים ותפילות. לימוד ותרגול בודהיסטי הינו חלק מחייה והיא למדה תחום זה הן במסגרות אקדמיות והן במסגרות של סדנאות תרגול בארץ ובמסעותיה בעולם.

ellameirom

אילן דיאמונד

מוסיקאי וגיטריסט, בוגר תואר ראשון בחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית ולימודים בביה"ס רימון. מנגן ג'אז בהרכב דואט גיטרות, ומורה למוסיקה בבית הספר הראלי בחיפה. פעיל בתחום המוסיקה היהודית המתחדשת, ונגן הבית בקהילת תפארת שלום ברמת אביב.

Ilan guitarist

תמר עדי

מתרגלת ומלמדת יוגה מתוך חקירה והקשבה מלאה לגוף ולערכי היוגה. מלמדת ויניאסה יוגה בפשטות ודיוק בדרך מזמינה ומאתגרת כאחד. בשיעוריה תמר משלבת הומור ויצירתיות המעלים את המוטיבציה של המתרגלים ויוצרים אוירה תומכת. בוגרת לימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב. בעלת מרכז צ'אנדרה יוגה בתל אביב אותו פתחה לפעילויות חברתיות וקהילתיות שמעבר לתרגול יוגה גופנית על מנת לאפשר לאנשים לחבור ולחגוג יחדיו תוך כדי התחשבות אקולוגית בכדור הארץ ובבעלי החיים. לעמוד הבית של מרכז צ'אנדרה יוגה 

DSC_0225 

חגי רחביה

בוגר ביה"ס רימון לג'אז ומוסיקה בת זמננו ובעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה רובין בירושלים. מייסד שלישיית טוקאן שהופיעה בארץ ובעולם, כולל בפסטיבל ישראל, והוציאה אלבום בינלאומי מצליח. הופיע יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, האומן הברזילאי אדו לובו, הזמרת הברזילאית מאושה אדנט, מתי כספי, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, לאה שבת, ושלמה גרוניך. הוכתר על ידי מבקרי מוסיקה כהפתעת הפסטיבל הבינלאומי ג'אז בים האדום. הוציא לאור ספרי עיבודים לגיטרה. לאתר של חגי רחביה 

 

"שָׁבַת וַיִּנָּפַשׁ" (שמות לא, יז)

אין צורך להגדיר את השבת על דרך השלילה, אלא דווקא בתור עצמות וכוליות הדברים. השבת, אומר ספר הזוהר, לבנה היא, ריקה מן עצמה ומלאה בכל – כמו האור, העשוי משלל צבעי הקשת. במשך השבוע אנו נתפסים לצבע זה או אחר, בשבת ההרפיה מהם היא ראייתם מחדש כמכלול השזור זה בזה.

השבת היא מסורת עתיקה ונהדרת, פשוטה ומלאת קדושה השמה לנגד עיננו את תפארת הרגע, את יופי הבריאה; היא השקט שנוצר בהרפיית שאון העשייה השבועי, והקרבה הנוצרת מתוך כך בין אדם לעצמו, בין אדם לחברו, בין אדם למקום – ביניהם ברית עולם, ברית אהובים.

הרב יהושוע השל מכנה את השבת "ארמון בזמן". בניגוד גמור לימי השבוע בונה לו אדם ארמון זה בלבנים של שמיטה. השבת מאפשרת הזדמנות שבועית לנסיגה מן החיים, הרפייה והתבוננות.

– אלה מירום

חגיגת שבת היא אירוע עצמאי שאינו משתייך לזרם כלשהו.

 

www.chandra-yoga.com                        www.zemach.org


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם