מעגל שירה מקודשת

שירה מקודשת הנה שירה אשר מבוססת על תפילות משפות ותרבויות שונות: מנטרות בסנסקריט (באהג'נים), פיוטים ותפילות בעברית, שירים בפורטוגזית, שירי Rainbow ושירי דרכים ונדודים שנאספו מכל העולם וממשיכים להתגלגל במעגלים.

שירה מקודשת הינה דבר עתיק. משחר ההיסטוריה היו בני האדם נאספים בלילות ירח מסביב למדורה כדי להתחמם ולאסוף כוח. המקצבים והנעימות העתיקות הדהדו בקצב הלב והנעימות השבטיות שיקפו את מרחבי הנפש, החוויה, והפליאה של האדם הקדמון. במיתרי הגיטרה, בקצב התוף ובעיקר בשירת הלבבות, אנו פותחים מרחב שבו הנשמה יוצאת למסע המקודש אל עבר מרחביה שלה. השירה מהדהדת בגוף, פותחת את מעיינות הרגש, מרגיעה את המחשבה ומעוררת את הרוח. המסע המוזיקלי בערב כזה נע בין מקצבים איטיים למהירים, בין שלווה להתרוממות רוח ובין מדיטציה לאקסטאזה.

הייחוד בערב שירה כזה הינו בכך שאת הטון והיופי מכתיב הקהל עצמו, זוהי אינה הופעה כי אם מפגש של אנשים שאוהבים לשיר, לעצום עיניים, להתגבר על המחסומים ולשיר. כמובן שלא נדרש כל ניסיון קודם או יכולות ווקאליות מיוחדות… פשוט לבוא עם ראש פתוח שמוכן לרדת ללב ויחד להתחבר לאיזו רוח גדולה יפה ופשוטה.

למשתתפים יחולק ספרון מתוכו נשיר יחד.

[slideshow=33]

מעגל השירה עם אביב אגמי, גופאל דאס ודניאל סאן

אביב, גופאל ודניאל מתרגלים, חיים ונושמים את השירה המקודשת יום ביומו כבר שנים רבות, בשפות וארצות שונות, אנחנו שמחים להתאחד איתכם בקול ובלב לשירת הודיה אשר מרפאה ומקדשת כל אשר נמצא בנוכחותה.

אביב : שירה, צ'אנט, גיטרה, סיטאר
גופאל דאס : שירה, הרמוניום, גיטרה, לילה של קרישנה
דניאל סאן : מרידנגה, דולאק , קרטלים (כלי הקשה)