הקסם שבקלפי הטארוט

קלפי הטארוט הם חפיסה של 78 קלפים שנוצרה באירופה של סוף ימי הביניים. מזה מאות שנים הם מקובלים כאמצעי לחיזוי עתידות, כמערכת סמלים מיסטית, וכאמצעי להנעת תהליכים אישיים ולמציאת פתרונות לבעיות החיים המעשיים והנפשיים. צירוף התמונות המסתורי שמופיע על הקלפים מפעיל איזשהו קסם על נפשם של בני האדם, והקסם הזה מניע אותם לראות בקלפים משמעויות נסתרות ועמוקות, ולקשור אותן לתהליכים שהם עוברים בחייהם.

מהו סוד קסמם של קלפי הטארוט? כיצד אפשר לחוות אותו מתוך התבוננות בציורי הקלפים? האם אפשר להשתמש בהם לא רק לקריאה וייעוץ, אלא גם כעצמים פסיכו-מאגיים להנעת שינוי בחיים? במפגש נציג את ציורי הקלפים מהטארוט המסורתי, נספר קצת על ההיסטוריה המופלאה והמסתורית שלהם, ונחווה הדגמה של קריאה אישית בקלפים.

[slideshow=27]

ד"ר יואב בן-דב (www.bendov.info) למד פיזיקה ופילוסופיה של המדע והתמחה ברעיונות תורת הקוונטים, תורת הכאוס ותרבות דיגיטלית. לימד במכון להסטוריה ופילוסופיה של המדעים באוניברסיטת תל אביב ובפקולטה לפיזיקה של אוניברסיטת דל וייה בקולומביה. חוקר ומיישם של תורות מיסטיות ושל תפיסת העולם ההודית. פירסם את ספר הטארוט הראשון בעברית (1981), ועובד כעת על הכנה של ספר טארוט חדש עם חפיסת קלפים המשחזרת את הטארוט המסורתי.

yoav2008

לפרטים נוספים צרו קשר.


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם