סדנת אנטומיה חוויתית עם מיכל ירקוני ומשהו קטן על אמא אדמה…

משהו קטן על אמא אדמה

ים של מיילים זורמים אליי לתיבה כל שבוע. מצגות, סרטונים, תובנות, בקשות, תפילות, חוכמות שכאלו, ואזהרות שאם לא…אז…

בין כל המיילים האלו יצא כי הגיע אליי אותו מייל מכמה אנשים שונים. שלוש פעמים הגיע המייל עם הכותרת הזו "לעבור מתודעת שכל לתודעת הלב". טוב, בקריאה שלישית כבר התייצבתי. ישבתי לראות, סרטון די ארוך יחסית לקצרים, מהירים, מצחיקים שהתרגלנו אליהם. למי יש רבע שעה פנויה בימנו אנו? לי…

הבייבי נרדמה, שמתי ווליום ועשיתי כלים. מספקנות וציניות, עם הגב למסך לאט לאט כל החומות נמסו, ניגבתי ידיים ובאתי לשבת מולה. הרגשתי שמגיע לה הרספקט הקטן הזה של לשבת מולה ולשמוע אותה ולא ככה על הדרך. שמענו את זה עשרות פעמים, המצב של אמא אדמה בכי רע. זה כבר לא איזה איום עתידי, אפוקליפטי, זה ממש קורה ברגע זה. שווה לשמוע את זה שוב.

השבוע טיילתי ברגל במושב וראיתי בחור צעיר משקה רכב עם צינור, ממש משקה אותו, עומד עם זרם מים חזק פתוח ומחכה שכל הלכלוך של הרכב ירד… משהו שאפשר היה לפתור עם דלי וסמרטוט. הדם שלי רתח והחזקתי את עצמי שלא לקפוץ עליו. מחזה כזה שמתאים לשנות השמונים, באסה שזה עוד קיים.

לא צריך לעשות פעולות דרמטיות ומורכבות. אפשר לגור בבית רגיל לגמרי ולמחזר ליטרים של מים שזורמים סתם כי אנחנו מחכים למים החמים במקלחת, להשתמש בהם לשירותים, אפשר לא להוריד מים אחרי כל פיפי קטן… בשביל זה יש מכסה לאסלה. אה, לחסוך בחשמל. לעבור לחומרי ניקוי אקולוגים שלא מרעילים את האדמה שלנו. את אמא אדמה שלנו. זה כבר לא יקר כמו פעם, יש מלא מותגים חדשים והשפע הוריד את המחירים לגמרי. תבדקו.

אפשר גם לא לעשות כלום אבל להיות במודעות שהמצב לא משהו. ובכלל לרדת ללב. תקשיבו לה. להתחבר לטבע שסביבנו זה להתחבר ללב שלנו.

שיהיה המשך שבוע טוב

בסופ"ש הקרוב סדנה מיוחדת, מומלץ בחום: איך לא לאבד את הראש עם מיכל ירקוני

בסדנא נתנסה בטכניקות לפיתוח יכולת חישה פנימית של מנח הראש על הצוואר ובדרכים לשחרור ותמיכה של המבנים הנושאים את הראש. נבסס את החקירה על הפנמה גופנית של אלמנטים אנטומיים ותנועתיים.

4/12  מדיטציית ויפסאנה מבית תובנה עם רני עובדיה

מדיטציית תובנה (ויפאסנה) היא שיטה בת 2500 שנה של התבוננות ישירה ופשוטה בתהליכי גוף-נפש באמצעות תשומת לב מלאה ורגועה. מדיטציית תובנה מסייעת לנו להשתחרר מדפוסי חשיבה גורמי סבל ולפגוש באופן שלם יותר מצבים של עונג וכאב, עצבות ושמחה, פחד ותקווה המגיעים עם זרם החיים. כשאנו מתחברים לבהירות ולשקט הטבעיים שבעומקנו, חיינו מתברכים בנוכחות בריאה מיטיבה ויציבה בנסיבות חיים משתנות.

11/12 צלילים בחשיכה עם עומר גונן

ערב מיוחד שכולו מסע חוויתי אל תוך הצלילים. מסע של לימוד מתוך הגוף, הפותח צוהר אל ההשפעה העמוקה של צליל וקול בחשיכה מוחלטת, ללא העוגן הבטוח של הראיה, נתנסה בהקשבה חדשה נבין כיצד צליל מגדיר מרחב כיצד הוא פורט בתוכנו, מעיר רגשות ומחשבות נגלה יחד את הפשטות והעושר בשימוש חדש ומשוחרר בקולנו ונצלול הכי עמוק שרק אפשר אל הצליל.

17 , 24 ,31 לדצמבר וב-7 לינואר – קורס הכנה ללידה עם עמבר

לידה היא חוויה אינטנסיבית פיזית ורגשית שאין דומה לה בחוויות היום-יום שלנו. לידה חיובית ומעצימה תורמת רבות להתחלתה של הורות טובה. בקורס ירכשו כלים וידע חיוני שיאפשרו לכן/ם לעשות את הבחירות המתאימות בכל רגע נתון בלידה. ארבעה מפגשים בימי שישי 13:13- 15:15.

18/12 יום פתוח לקראת קורס מורים עם אובי ליפשיץ

באפריל 2011 ייפתח בצ'אנדרה קורס מורים ל"ויניאסה יוגה" בהנחיית אובי ליפשיץ אשר תעביר את התוכן המעשי ומורים נוספים אשר ינחו את החלקים התיאורטיים. אנו פותחות יום זה לכל המעוניינים להצטרף לקורס. במסגרת יום זה יהיה ניתן להכיר את אובי, לתרגל עמה ולשאול שאלות לגבי התכנים של הקורס. הקורס מיועד למעוניינים ללמד יוגה ולאלו הרוצים להעמיק את האימון וההבנה שלהם ביוגה.

25/12 ערב בנות ובגדים מספר 3

שוב מעבר בין עונות שוב את מסדרת את הארון ביסודיות ושוב מתקשה להיפרד מבגדים שכבר לא תלבשי אף פעם. יש לנו פתרון יצירתי שידרבן אותך להיפטר מבגדים שכבר עשו את הסיבוב שלהם אצלך…תביאי אותם אלינו! אנו מוכרות אותם ב 10 ש"ח לבגד, ההכנסות בחלקן יועברו לתרומה לנוער במצוקה.אז הערב פתוח לתלמידות וחברות וחברות של חברות ולכולן, בלי בנים כמובן…תוכלו להגיע ולרכוש גם בגדים של תלמידות אחרות וההפתעה של הערב הפעם היא  פריסטו הספרית שתספר אותנו במחירים מצחיקים במהלך כל הערב. ובמילותיה "מביאה עיצוב שמח ומקורי בהתאמה אישית. מובטח ללקוח לאחר התספורת תהליך רוחני, העצמה, הגשמה, שפע מחמאות וחיזורים עד בלי די…"קולטות? שווה…

אירועים בנובמבר

27/11 – איך לא לאבד את הראש

אירועים בדצמבר

4/12 מדיטציית ויפסאנה מבית "תובנה" עם רני עובדיה
11/12 צלילים בחשיכה עם  עומר גונן האלה
17/12 קורס הכנה ללידה המפגש הראשון
18/12 יום פתוח לקראת קורס מורים עם אובי ליפשיץ
18/12 בלוז הסוכר סוכר, בריאות, ומצבי רוח בהנחיית זהר צמח וילסון
25/12 ערב בנות ובגדים

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:

1. התחלנו לאסוף בגדים לקראת המכירה/תרומה שתתקיים חודש הבא

אפשר להתחיל להביא לנו את כל בגדי הקיץ/חורף/סתיו /אביב שלכן ואנחנו נמחזר, נמכור, נתרום….ובואו גם לקנות, כל פריט ב 10 ש"ח. שווה…

2.  הרולס רויס של המזרונים…

אחרי שמתרגלים פעם אחת על הדבר הזה כבר אי אפשר לחזור לטויוטה שנת 2000… לאור בקשות של תלמידים, הזמנו מזרונים שחורים. הם פה בחנות וניתן לנסות מזרון שכזה בשיעור, בקשו מתמר.

3. עקב בעיות ברישום לשיעורים

אנו מבקשות להגיע לשיעורים עם כרטיסייה בתוקף ולהראות אותה לרושמות אשר מקבלות אתכם לשיעור. לא תתאפשר כניסה לשיעור בלי כרטיסייה. תודה על שיתוף הפעולה

4. נכון שתמיד חלמתם לתרגל בצ'אנדרה יוגה ללא תשלום?

עובד/ת בסטנדביי לפתיחה/ ניקיון/ רישום לשיעורים וסדנאות גם בסופ"ש

5. כרטיסי חנייה במחיר מוזל

ניתן להשיג אצלנו כרטיסי חניה לחניון הצמוד לבי"ח אסותא (רחיוב ז'בוטינסקי) ב  15 ש"ח לשעתיים וחצי. הצטיידו בכרטיס מראש.

6. השכרת הסטודיו לפי שעה:

אנו מציעים את הסטודיו להשכרה בימים ראשון שלישי וחמישי עד השעה 11:00, בכל יום מ 13:00-18:00, ימי שישי בין 13:00 ל 16:00 ובשבתות מ 13:30 ועד הלילה לפעילויות שאינן רועשות או מלכלכות מדי. לפרטים צרו עמנו קשר

7. המלצה על שיעורים שאינם במערכת בזמן שהסטודיו מושכר

אני שמחה לספר שני שיעורים מקסימים אשר מתקיימים אצלנו במרכז בשעות שהמקום מושכר, אולי תרצו לנסות אותם:

שיעור עיצוב וחיזוק הגוף (כרגע יש רק נשים אך גם גברים מוזמנים בכיף) בימי רביעי 21:30-22:30

שיעור בלט יצירתי לילדות (גילאים 4-5) שני 16:30-17:15

שני השיעורים הם בהדרכת ריבי לייבה, רקדנית ובוגרת האקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים, בעלת תעודת הוראה ובעלת ניסיון של למעלה מ- 10 שנים בלימוד בלט בגיל הרך, ילדות ובוגרות.

ניתן להגיע לשיעור ניסיון וליצור קשר עם ריבי בכל שאלה 052-2-804764

ולסיום: המלצות על דברים טובים שקורים מסביב…

9-12 תמר תלמד גם בפסטיבל נומיינד בחנוכה

על חוף הים, במקום הכי עמוק בעולם, מתקיים לו בפעם ה-11 הפסטיבל הרוחני הכי מפנק שיש. אם עד היום יוגה ומדיטציה היו לסגפנים, בנומיינד מאמינים שרוחניות לא סותרת פינוק. לגישתם שינה טובה ומקלחת חמה, הם בסיס טוב לתרגול, ומוסיקה ושמחת חיים חשובים אפילו יותר.
האירוע הזה משלב סדנאות עם מיטב המנחים בישראל, עם דגש על ריקוד, יוגה בהנחיית תמר עדי, ומדיטציה אקטיבית. ובל נשכח , זו גם חופשה שטופת שמש עם כל הפינוקים של מלון "צל הרים" – ספא חינם, בריכה, חוף ים פרטי, ואוכל משובח. והפעם אנחנו גם חוגגים את חג החנוכה במסיבה עם D.J יובל דרור

אוהבתמר


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם