הרפיית המאמץ

"התנוחה שלמה בהרפיית המאמץ והתלכדות עם האינסוף"
יוגה סוטרה 2.47

החיים מורכבים משילוב של פעולה ומנוחה. אנחנו צריכים לפעול מהר, לחשוב מהר, לתפקד, להיות יעילים וערניים ומה שמאזן את כל זה, הוא מנוחה- להירגע, להיות בנחת, בשלווה, להרפות.

השאלה היא, האם אנחנו באמת מצליחים לאזן. האם אנחנו מצליחים למצוא שקט בתוך הטירוף של היום-יום והאם אנחנו באמת מוצאים זמן שאותו אנחנו מקדישים להרפיה אמיתית.

לאחרונה, התחלתי לשים לב על עצמי שרוב הזמן הגוף שלי נמצא באיזושהי רמה של סטרס קבוע, לא תמיד זו רמה גבוהה אבל שאני כמעט ולא מקדישה זמן להרפיה מודעת של הגוף ובצורה הזו אני גם לא נותנת לגוף שלי את המנוחה שהוא צריך.
עכשיו, מה זה בכלל סטרס? אנחנו שומעים כל היום שסטרס מזיק לבריאות אבל יש פעמים שאנחנו זקוקים לסטרס- הוא מניע אותנו לפעולה, הוא מאפשר לנו לפעילות גופנית מסוימת, הוא מאפשר לנו לתפקד במצבים מסוימים. העניין הוא שלפעמים המערכת הזו פועלת קצת יותר מדי, גם כשהיא לא צריכה וזה מה שבעצם מתחיל ליצור חוסר איזון בין המערכות בגוף ומשם יכולה להיות גם השפעה על הבריאות שלנו.

מכאן עלה לי הרעיון של הסדנה. ברוב השיעורים שאני מלמדת אני מעבירה את התרגול הפיזי, המנטלי, את היוגה שבפעולה אבל קצת פחות את הצד שיש לתרגול להציע של ההרפיה- הפיזית והמנטלית.

יש כל מיני היבטים כשמדברים על סטרס אבל אני רוצה להתמקד בתחושות שזה מייצר בגוף – הכוונה למה אנחנו חשים בגוף הפיזי כשאנחנו חווים סטרס, איך הגוף שלנו מגיב. כי כשיש לנו יכולת להתבונן בגוף ובהמשך גם לזהות ולשלוט במה שקורה בגוף, שם מתחיל הריפוי וההרפיה.

וזה בדיוק אחת המתנות שיש ליוגה לתת.

בסדנה נעסוק באיזון בין מאמץ להרפיה-
נתחיל בתרגול דינמי שיתמקד בעיקר באזור בית החזה והאגן (2 אזורים שנוטים יותר לאגור מתח).
נמשיך לתרגול של תנוחות רסטורטיביות, תנוחות בהן נרצה להשיג הרפיה גם של הגוף וגם של התודעה. נסיים בפראניאמה (תרגול נשימה).

בתחילת הסדנה נדבר קצת על מהו סטרס, אילו מערכות בגוף קשורות לנושא ואיך תרגול יוגה יכול לסייע למערכות האלו.

הסדנה תתקיים ביום שבת ה- 19/08

13:00-15:00

עלות: 170 למנויי הסטודיו / 200 לאורחים

טלפון לפרטים: 035464045


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם