מיכל ירקוני

"כרקדנית מגיל צעיר וכתלמידה ומורה ליוגה משנת 1999, הגוף והתנועה מהווים עבורי דרך לביטוי, תרפיה וחקירה מתמשכת.

הוכשרתי כמורה ליוגה בארה"ב בקורס מורים ממושך עם אסתר מיירס ז"ל (אחת התלמידות האחרונות של ואנדה סקראוולי). המשכתי את הכשרתי בקורס מורים מתקדם עם דונה פארהי. כיום לומדת ויג'נאנא יוגה עם נגה ברקאי ואורית סן גופטה.

במקביל ללימודי היוגה למדתי בבית הספר ל®Body Mind Centering בראשותה של בוני ביינברידג'-כהן אשר במסאצ'וסטס והוסמכתי כמטפלת בשיטת BMC® .

המכנה המשותף לכל המורים איתם למדתי הוא העידוד לחקירה אותנטית אישית של דרך היוגה, הגוף והתנועה. בחמלה ובנדיבות הם הראו לי כי מורה טוב הוא מורה המעצים את האוטונומייה והייחודיות של כל אדם והמאפשר הבאה לידי ביטוי של ייחודיות זו בתוך המסגרת של התרגול או המפגש הטיפולי. דרך ההוראה והטיפול שלי משלבת בתוכה את הידע והנוכחות של כל המורים והגישות איתן נפגשתי עד עכשיו. משנת 2005 מעבירה בארץ סדנאות של אנטומייה חווייתית ותנועה התפתחותית למתרגלים ומורים ליוגה ותחומי גוף נפש. בנוסף להוראת יוגה אני עוסקת בתרפיה דרך יוגה והפנמה גופנית עם קהל מגוון של אנשים וצרכים מיוחדים. מלמדת אנטומיה חווייתית בקורסים שונים להוראת יוגה. שותפה להקמת מרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית ברמת השרון שם אני מובילה קורס "הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה" למורים ומטפלים.

שיעורי היוגה שלי משלבים עקרונות וטכניקות מסורתיות של האטה יוגה, ברוח זרם הויג'נאנא, עם חקירה חווייתית של עקרונות אנטומיים והתפתחותיים. תהליך מרכזי בדרך תירגול זו היא הפנמה גופנית – embodiment – התהליך בו יידע הופך לידיעה. בצ'אנדרה יוגה אני מלמדת ויניאסה בגישת ®Body Mind Centering".

למעבר לאתר של מיכל ירקוני ולפרטים נוספים אודות גישת ®Body Mind Centering.


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם