יוגה וניקוי מיצים, מפגש ויפאסנה, הופעה בטבע ומשהו קטן על פוקוס

פוקוס

הרבה זמן לא כתבתי. חגים, משפחה, חברים, נסיעות, טבע, אוכל לא משהו…  כיף כיף אבל מצאתי שזה קצת מוציא מאיזון, לזוז כ"כ הרבה, לדבר כ"כ הרבה, לאכול בחוץ… הרי יש משהו מנחם ומרגיע בשגרה. במקרה שלי אני אפילו נהנית ממנה. מודה. אז בשבת האחרונה, כזו שבין פסטיבל זורבה לריטריט יוגה וניקוי מיצים בשבי ציון, פשוט עשיתי סטופ להכל ונשארתי בבית. סידרתי את הגינה, ישנתי טוב, אכלתי פחות, דיברתי פחות. חזרתי למיקוד שלי, נשמתי עמוק ואגרתי כוח כדי שאוכל להעניק שוב בסופ"ש הקרוב. זה היה הכרחי ואני מברכת על היכולת והאינטואיציה שלי לומר די כשצריך (נראה לי שזה קשור לספר שאני קוראת כבר חודשיים, ציטוט ממנו למטה) סליחה עם כל התלמידים שבאו לשיעורים שלי בשבת ולא הייתי פה. אהיה פה שוב לשבת במהלך מאי. מאותן סיבות של אגירת כוח מכירת הבגדים שהיתה אמורה להתקיים במוצ"ש האחרון נדחתה ל 21/5. איסוף הבגדים ממשיך.

בסופ"ש הקרוב נקיים שוב את ריטריט ניקוי המיצים בשבי ציון. עוד מסע צפונה ואז פנימה. נותרו שני מקומות אחרונים… אני מאחלת למשתתפים תהליך קל ונעים. מיד אחרי הניקוי הוזמנתי למסיבה מיוחדת בטבע של טבעון. הרכב מוסיקת עולם באוויר הפתוח. לא מכירה את ההרכב אבל ממליצה בחום כי צוות ההפקה הוא מהטובים שיש בתחום מוסיקת עולם וטראנס (טרייבל דאנס, שי בן צור). עוד באוויר פתוח- החודש יתקיים במדבר מיני פסטיבל למשפחות "פסטיבל האש" זהו אירוע ראשון כך שבטוח יהיה אינטימי ומקסים. מורתנו האהובה  רחל וילוז'ני תייצג שם נאמנה את צ'אנדרה יוגה וזהר צמח וילסון ילמד שם תזונה. כבר ספרנו שתי סיבות טובות להגיע לשם עם הילדים…

במקביל לניקוי בצפון והופעה בטבעון, פה במרכז בתל אביב יהיה דווקא שקט ופנימה. מפגש הויפאסנה החודשי מתקיים במוצ"ש הקרוב. חדשים ומנוסים כאחד מוזמנים

והגיעו בקשות שאמשיך לטפטף את החומר הזה, הממכר. עוד קטע מתוך "רצות עם זאבים" לטובת אלו שעדיין מתלבטות אם כדאי לרוץ לרכוש את הספר… תיהנו, הפעם הקטע הוא בנושא מיקוד. פוקוס. דברו עם רפיק הפקסן הידוע בעניינים הללו, זו המומחיות שלו. ובכלל תעלו לבית אורן לנוח מהחיים מידי פעם, גם לילה אחד שם יכול לעזור לכם, לכן בהחזרת השקט והמיקוד. בהצלחה!!!

עוד משהו קטן. החלה ההרשמה לקורס המורים המשובח והאיכותי של אובי ליפשיץ. הקורס יתקיים בימי שני אצלנו במרכז. אני אישית עברתי את הקורס הזה לפני שנתיים וממליצה בחום לכל מי שרוצה לקחת את האימון שלו כמה צעדים קדימה.

 

לאבד מיקוד משמעו לאבד אנרגיה. וכשמאבדים מיקוד, הדבר הגרוע ביותר שנוכל לעשות הינו להתרוצץ בכל הכיוונים ולנסות לסדר הכל מחדש. התרוצצות אינה הפתרון. מה שצריך לעשות זה לשבת ולהתנדנד בכיסא. סבלנות, שלווה והתנדנדות בכיסא מחדשות רעיונות. בעיני נשים מסוימות, אפילו האחיזה ברעיון והסבלנות לנדנד אותו הינן מותרות. "האשה הפראית" טוענת שזה צורך.
וזה דבר-מה שזאבים מכירים היטב. כשזאבים נתקלים בפולש, הם רוטנים, נובחים או אף נושכים אותו, אבל הם עשויים גם לסגת אל הקבוצה שלהם, מרחק בטוח, ולשבת יחד כמו משפחה. הם פשוט יושבים ונושמים יחד. בתי החזה שלהם מתנפחים ושוקעים. הם ממקדים את עצמם, מוצאים את מקומם, חוזרים למרכז של עצמם ומחליטים מה חיוני, מה יש לעשות בשלב הבא. הם מחליטים ש"כרגע לא יעשו דבר, רק יישבו וינשמו, רק יתנדנדו יחד."
פעמים רבות, כשהרעיונות אינם פועלים היטב, או שאיננו מפעילות אותם היטב, אנו מאבדות מיקוד. זה חלק ממחזור טבעי, וזה קורה מפני שרעיון איבד את רעננותו או שאנו איבדנו את היכולת לראותו בעיניים רעננות. אנו עצמנו נעשינו זקנות וחולות. יש אומנם תיאוריות רבות על "מחסומים" ליצירה, אבל האמת היא שתקופות היובש הקצרות באות והולכות כמו דפוסי מזג האוויר וכמו העונות – למעט המחסומים הפסיכולוגיים  עליהם דיברנו קודם, כגון אי היכולת להגיע לאמת שלנו, הפחד מדחייה, הפחד לומר את מה שאנו יודעים, דאגה שמא איננו מספיק טובים, זיהום הזרם הבסיסי וכן הלאה.

… ואל לנו להיבהל גם כשאנו מאבדות את התנופה או המיקוד שלנו. בדומה לה, עלינו לאחוז את הרעיון בשלווה ולשהות איתו זמן מה. לא משנה אם המיקוד שלנו הינו בפיתוח עצמי, בסוגיות עולמיות או במערכת יחסים, האנימוס שלנו יישחק. והשאלה אינה אם, אלא מתי. השלמת מפעלים גדולים, כגון סיום הלימודים, סיום כתיבתו של כתב יד, הגשמת היצירה הגדולה, טיפול בחולה – בכל אלה מגיע הזמן שבו האנרגיה, שהייתה לפנים צעירה, מזקינה, נופלת ואינה יכולה להמשיך הלאה. בכל הנוגע לנשים, מוטב להן להבין זאת כשהן מתחילות במפעל כלשהו, משום שנשים נוטות לקבל עייפות בהפתעה. ואז הן מיבבות, רוטנות, מדברות על כישלון, חוסר יכולת וכיוצא באלה. לא, לא. אובדן האנרגיה הינו מה שהוא. הוא הטבע. ההנחה שלגברי יש כוח אינסופי, בטעות יסודה. זהו חותם תרבותי שיש לעקור מן הנפש. התפישה המוטעית גורמת לכך שהאנרגיות הגבריות שבנוף הפנימי והגברים שבתרבות מכזיבים אותנו. כולם פשוט זקוקים להפוגה, שתאפשר להם להשיב כוח. שיטת פעולה זו של טבע  החיים/מוות/חיים הינה מחזורית ומיושמת על כל היצורים החיים בטבע.

 

7/5 סופ"ש יוגה וניקוי מיצים

אם אפשר להגיש על משהו "לאור ההצלחה" או "בעקבות הביקוש"…  ניקוי מיצים נוסף יוצא  לדרך…שוב בשבי ציון בצפון והפעם בטח כבר ניכנס לשחות בחוף המושלם של המושב, ככה בין היוגה למדיטציה…07/05 מדיטציית ויפסאנה מבית "תובנה"

מדיטציית תובנה (ויפאסנה) היא שיטה בת 2500 שנה של התבוננות ישירה ופשוטה בתהליכי גוף-נפש באמצעות תשומת לב מלאה ורגועה. מדיטציית תובנה מסייעת לנו להשתחרר מדפוסי חשיבה גורמי סבל ולפגוש באופן שלם יותר מצבים של עונג וכאב, עצבות ושמחה, פחד ותקווה המגיעים עם זרם החיים. כשאנו מתחברים לבהירות ולשקט הטבעיים שבעומקנו, חיינו מתברכים בנוכחות בריאה מיטיבה ויציבה בנסיבות חיים משתנות.

28/05 מרחב לנשימה עם מיכל ירקוני

הנשימה היא החוט המקשר בין כל הזרמים השונים של היוגה ותרגולי גוף-נפש. היא מתרחשת באופן אוטומטי אך גם ניתן לכוון ולנתב אותה בעזרת התודעה. הפנמה גופנית של האנטומיה של הנשימה נותנת כלים לפרימה של דפוסי נשימה משובשים, וויסות של מערכת העצבים והבנה עמוקה, מבפנים, של הקשר בין הנשימה ליציבה, לתנועה ולמיטביות של האדם. המפגש ישלב למידה תיאורטית וחקירה חוויתית דרך תרגול אסאנות, דמיון מודרך, תנועה, נשימה ומגע. מיועד למתרגלים ומורים ליוגה ולמטפלים מתחומים אחרים הבקיאים בשפת היוגה.

31/05 מעגל שירה מקודשת עם ויסמאי

קול האור הוא מעגל שירה מקודשת, המאחד קולות רבים לקול אחד, פותח את הלב ומאפשר חוויית שותפות והתרוממות. השירה נובעת מתוך התכוונות ליבנו אל המקום הפנימי בנו, בו קיימת תמיד ידיעת האחד. במהלך הערב, השירה תחבר אותנו פנימה אל עצמינו ובו-זמנית החוצה אל המעגל- כך מתמוססת תחושת הנפרדות מהעולם, ונוצרת חוויית אחדות.

אירועים במאי

05-07/05 ניקוי מיצים ויוגה בגליל
07/05 מדיטציית ויפסאנה מבית "תובנה"
21/05 ערב בנות ובגדים
28/05 מרחב לנשימה עם מיכל ירקוני
31/05 מעגל שירה מקודשת עם ויסמאי

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:

1. ברצוני לשתף ולהעזר בכם הקוראים.

הוזמנתי לקחת חלק בהפקה של סרט דקומנטרי על אנשים עם קשר מסויים לנושאים הבאים. הסרט יהיה דקו אך עם נגיעות של אמנות. נושאי הסרט אשר יוקרן בכמה פרקים יהיו:

מושלם-פגום  (כגון יופי/כיעור, ספורטיביות/נכות בריאות/מחלה)
צפוף – מבודד (צפיפות דיור/התבודדות)
גבוה-נמוך (תרבות אליטיסטית מול עממית)
מלאכותי-טבעי

אם אתם מכירים או אתם בעצמכם נשמח לשמוע את הסיפור, כל עזרה תתקבל בברכה. שלחו לי מייל חוזר

תודה תמר

2שיעור חדש חדש. ימי שני ב-09:00 עם אדם הראל

3לבקשת הקהל שיעורי השבת עם יונתן ואדם יוקדמו לשעה 16:00

4. נעה ישראל מעבירה את השיעור של ימי חמישי ב-18:00

כמו כן, שיעור הבוקר של ימי ראשון עם נעה השתנה לשיעורי ויניאסה

5. כנסו לחנות שלנו לראות רעיונות למתנות החג
6.  פגישות אבחון דרך תנועה
מומלץ לכל מי שרוצה להבין את מאפייני היציבה והתנועה הייחודים לו לקבוע מפגש שכזה עם אוהד.

7. דרושים

1. מנקה לימי רביעי לילה תמורת תרגול
2. עובד/ת בסטנדביי לפתיחה/ ניקיון/ רישום לשיעורים וסדנאות גם בסופ"ש

לפרטים צרו קשר

8. כרטיסי חנייה במחיר מוזל

ניתן להשיג אצלנו כרטיסי חניה לחניון הצמוד לבי"ח אסותא (רחוב ז'בוטינסקי) ב  15 ש"ח לשעתיים וחצי. בהגיעכם לחנייה אנא הצטיידו בכרטיס מראש.

9. השכרת הסטודיו לפי שעה:

אנו מציעים את הסטודיו להשכרה במגוון ימים ושעות כקליניקה או כחלל לסדנאות ולפעילויות שאינן רועשות או מלכלכות מדי. לפרטים צרו עמנו קשר

המלצות של תמר

07/05 יום שבת sunbeat 2011

כבר שנים שאני רוקדת באירועים המושקעים והמיוחדים של גיל קרניאל, מפיק בחסד שדואג שלא נשתעמם ומביא אלינו את המוסיקה הכי שווה, מיוחדת וצבעונית. אז אחרי שי בן צור והרג'אסטן ג'יפסיס יש את ההפקה הבאה של מוסיקת עולם, אני בטוח אהיה שם… פסטיבל מוזיקה בינלאומי בשלושה חלקים, בואו לרקוד באוויר הפתוח באירוע ראשון מסוגו. הארוע יתקיים בחורשתא, סמוך לטבעון. לצפייה בקליפים, עדכונים על האירוע והאומנים ורכישת כרטיסים, כנסו והצטרפו עכשיו לדף האירוע בפייסבוק.

ספר חובה לכל שוחר בריאות ואיכות חיים, ועדיין זו מתנה נהדרת לחג גם לחג הבא… אני כבר קניתי איזה 20 עותקים לאהובים שלי.

20-21/05 פסטיבל האש – סדנאות טבע וטיולים

נתכנס יחד מאות אנשים לזמן איכות אישי וקבוצתי. יצרנו עבורכם נופשון המשלב תוכן מעשיר, טיולים, מסיבות, סדנאות גוף ונפש עם מיטב המנחים בישראל, ארוחות בריאות, להתחבר לחוכמת הטבע והפשטות של פעם, יומיים בטבע הפראי בתוך המדבר האין סופי. לשבת מסביב למדורה ולשיר שירים ישראליים, אין יותר טוב מזה. והפעם תלמד שם מטעמנו רחל וילוז'ני. מורה בחסד ואהובה.

לתשלום לחצו כאן

 

אוהבתמר

 


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם