כיסא עם שיפרוני, חג עם הרב אזרחי, פסטיבל ירושלים וסדנת ריברסינג. לא משעמם…

"הי תמר, צפיתי בסרט. הצפייה בו היתה כל כך משמעותית עבורי שאני מרגישה שהוא כבר משפיע על ההתנהלות היומיומית שלי.
כדי שהעולם ירוויח מהצפייה שלי בסרט, החלטתי לחלוק אותו עם אנשים נוספים. המון תודה!!!"
 
"תודה רבה על המכתב וגם על הסרט. לפעמים אנחנו זקוקים לסרטים שכאלו כדי שיזכירו לנו שיש סימוכין מחקרי ותרבותי למה שאנחנו עושים (יוגה כמובן)…"

קוראים יקרים

הניוזלטר של שבוע שעבר עורר תגובות רבות ולשמחתי גם הרבה צפו בסרט החשוב אשר המלצתי עליו. אז אם פיספסתם הנה הניוזלטר של שבוע שעבר ויותר חשוב- הנה הסרט המדובר…
 
כמה תלמידות אמהות תהו פה בקול רם, איך שומרים על ילדינו מהמציאות הזו? איך בכלל אפשר לגדלם באהבה ובנועם כשהחיים נושפים בעורפנו?
זוכרים את שיר הילדות שלנו "איך אדע ועודני ילד? זו חידה ותשובה לי אין…" אז זו תשובתי לעצמי. שאני לא ממש יודעת מה נכון ולא נכון. אני רק מנסה מיום ליום לשמור על העור שלי בתוך ים של מידע, רגשות, אנשים, עניינים… בימים אלו אני מוצאת חלקיק קטן מהתשובה בספר שאני קוראת עכשיו "גידול ילדים באהבה, צדק ואמת" של בארי לונג. הוא כותב שם על התכלס של גידול ילדים, לא הארה ולא כפכפים. אני מתחברת אליו כי הוא מחזיר את האחריות והעבודה להורים ולא למסגרות אחרות, לא למורים, לא לבית הספר, וכמובן לא לטלוויזיה שהפכה להיות המבוגר האחראי בסביבה… הוא מחזיר את הילד וההורים לגוף כל הזמן. יש סערה? יש צעקות? יש כעס? יופי. זה בסדר. אבל מיד אח"כ לחבק, לנשום, לדבר על זה… הוא גם שם את האהבה בין שני בני הזוג כתנאי הכרחי לגידול ילדים, אחרת הכל זיוף… "לעתים תכופות ההורים מתרחקים זה מזה אבל מנסים להמשיך לאהוב דרך הילדים. אך הניסיון לשמור על אחדות משפחה גם ללא אהבה אינו אלא גסיסה מתמשכת. החיים המשותפים הופכים לעינוי הדדי. ובין אם ההורים מודים בכך ובין אם לא החיים המשותפים הופכים לייסורים מתמשכים עם פרקי זמן קצרים של הקלה פה ושם- אך ללא תקווה לשינוי של ממש" זו עבודה קשה להיות בעל משפחה, מהספר עולה כי משפחה היא התא הכי מורכב ומתוסבך ונדיר כי נצא משם בלי שריטות… אך אל ייאוש, יש פתרון. נו, כמה בנאלי וצפוי אבל שוב זו אהבה… כמו בסרט. (הנה כבר חשפתי את הסוף של הסרט…)
 
ועוד בהקשר של הסרט וחיבור הלב והראש: אחרי שנים שהחגים היו עבורי חייזר שלא ידעתי איך לבלוע אותו, הכרתי את הרב אהד אזרחי ויצא לי להעביר איתו ועם צוות המורים של "נביעה" כמה וכמה חגים. החגים עם אוהד תמיד מביאים אותי למחשבות, פעולה ושינוי עם עצמי. הייתי איתו בשבועות, פסח, ראש השנה ויום כיפור והשנה שוב אבלה ביער של בית אורן ב"פסטיבל העברי" אשר טומן בחובו תהליך של סגירת שנה ופתיחת שנה… ממליצה בחום למי שעדיין לא סגור על החג הזה לנסות להגיע, גם למספר ימים. ניתן לרכוש כרטיסים אצלנו במרכז.
ובהתרגשות רבה אני מודיעה כי נותרו מספר כיסאות לסדנת הכיסא של איל שיפרוני, מורה יקר שלי אשר יגיע מזכרון יעקב הרחוקה ללמד אותנו על נפלאות הכסא… הנה הפרטים המלאים:


8/9 איל שיפרוני מגיע לעיר הגדולה
כבר שנתיים שהמורה המועדף עליי לאיינגר יוגה הוא איל שיפרוני. למזלי איל מתגורר בדיוק בגבעה מעל המושב שלי כך שכל שבוע אני נוסעת בין המטעים ותוך 12 דקות אני אצל המאסטר לאיינגר יוגה. ברכה. תלמידים מגיעים אליו מטבעון, חיפה ואפילו מבאר שבע ויש לי את המתנה הזו מטר מהבית… לשמחתי איל יגיע למרכז צ'אנדרה ללמד אותנו את סדנא מיוחדת במינה בנושא "נפלאות הכיסא" שימו לב כי מכיוון שזו סדנה שבה לכל משתתף צריך להביא כסא אז מספר המקומות מוגבל. נותרו מספר מקומות אחרונים.  

22/09  יום שבת 18:00-21:00 סדנת ריברסינג בהנחייתה של נועה טייכר הנפלאה

לפני כחודש חברתי הטובה נגה סיפרה לי בהתרגשות על סדנת ריברסינג משמעותית שחוותה והשביעה אותי שבהזדמנות ראשונה אלך… רצה הגורל ואותה מורה שנגה כה היללה ושיבחה מגיעה אלינו למרכז שלנו להעביר לנו את הסדנה הזו… אני בטוח אהיה שם ומקווה שגם אתם… ריברסינג היא טכניקה ידועה של נשימה עמוקה במיוחד, המובילה למסע אל תוך הנפש ולחיבור עמוק ללב ולבטן. בסדנה נכיר זה את זו ואת הטכניקה, נחווה סשן ריברסינג, נתמסר לנשימה המעגלית ולגוף ונחווה שחרור וריפוי.

11-13/10 סופ"ש של יוגה וניקוי (צום) מיצים

בשורה טובה לכל חובבי השייקים הקרים והמתוקים… יצאנו להפוגת קיץ וחגים אבל לא נעלמנו מהשטח. הסופ"ש המשובח שלנו חוזר לערבה מיד אחרי החגים. נתארח שוב ב"מואה" נווה מדבר קסום אשר הלינה בו מתאפשרת רק דרך סדנאות (אין אירוח פרטי) ואם כבר סדנה של סופ"ש אז שגם יהיה בה תהליך של שינוי תזונתי. ושינוי תזונתי מביא לשינוי תודעתי עמוק ומשמעותי. וכנסו לראות תמונות של המקום המופלא הזה על מנת להבין למה לא צריך לנסוע עד לחו"ל… ההרשמה החלה.

    

לא רק למכורים בלבד… 

שש שנים שההרצאה הזו רצה והיא תמיד רלוונטית. שמעתי אותה אינספור פעמים ועדיין יש לי הרבה מה לדייק בנושא הסוכר בחיי. לטעמי זו ההרצאה הכי חשובה שמתקיימת בנושא ולשמחתי היא מתרחשת אצלי במרכז. במוצ"ש ה 03/11 זה יקרה שוב. הרצאתו המרתקת של זהר צמח וילסון בנושא סוכר,בריאות ומצב רוח.

בואו לגלות דברים חדשים על תזונתכם.

הודעות חשובות לתלמידי המרכז,ספטמבר הגיע ועמו שיעורים

שיעורי יוגה לילדים יתחדשו אחרי החגים בימי ראשון ב 16:30 עם מורה חדשה ישנה… טל ברכה שלימדה פה בעבר יוגה למבוגרים חוזרת אלינו ללמד את הדור הצעיר מה זו נשימה, נשמה וחיבור לגוף.

שיעור NIA חוזר ביום ראשון הקרוב ב 9:30 בואו לזוז איתנו…

נשים גדולות ואהובות… שימו לב כי יוגה לנשים בהריון  חוזרת בגדול בספטמבר: בפתיחת השבוע (ראשון ב 8:00) ובסיומו (חמישי ב 16:30) אז אם אתן בעניין… או שיש חברה, שכנה או אחות שזה יעשה לה טוב. ספרו לה עלינו. את השיעור מנחה כרגיל תמר בן עמי. מורה לויניאסה, יוגה לילדים ויוגה לנשים בהריון…

ישנן הרבה משרות חדשות פה בצ'אנדרה תמורת תרגול. שלחו מייל לנופר וכל הקודם זוכה…

כנסו לקבוצה שלנו בפייסבוק. תחבבו אותנו עם איזה לייק ונצ'פר אתכם במתנת יומולדת שווה וטעימה

כרטיסי חנייה במחיר מוזל- ניתן להשיג אצלנו כרטיסי חניה לחניון הצמוד לבי"ח אסותא (רחוב ז'בוטינסקי) ב-15 ש"ח לשעתיים וחצי. בהגיעכם לחנייה אנא הצטיידו בכרטיס מראש.

המלצות של תמר

סדנת מתוקים בריאים בעין עירון מתקיימת מחר 06/09
סדנת בישול מתוקה ומיוחדת בהנחיית גליה וענבר בה נלמד איך לשלב את הטעם המתוק בחיינו מבלי ליפול לאכילה בלתי נשלטת תוך שימוש במרכיבים איכותיים,טבעיים ולא מעובדים.
לפרטים נוספים נא לפנות אל גליה 0523112718

 

פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת

מחר בחצות אני עולה לירושלים כדי לנשום אוויר של פסגות עם שירה מקודשת ומגוונת. 
קשה לדמיין כמה מילים, תפילות, נבואות וכמיהות מופנות אל ירושלים בכל יום כמעט מכל מקום מאמין ברחבי העולם. פסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת יציע טריפ מוסיקלי של 24 שעות בו יחגגו מוזיקאים ויוצרים מהארץ ומהעולם, ממסורות שונות ומגוונות, את המונח "קדושה" ויעניקו לו חיים ומשמעות חדשה. 
כל הפרטים באתר הפסטיבל


המתחם  לשינוי של אביטל סבג

מכירים את הנשים הללו שנראות מהמם אבל תכלס הן סתם זרקו על עצמן משהו? ככה זה עם האוכל של אביטל סבג. מידי שבוע אני ישנה לילה בעיר הגדולה בכדי שאוכל להגיע לעבוד ב 7:00 בבוקר. בכל יום רביעי אני ישנה אצל המאסטרית שלי לכל ענייני המטבח. אביטל סבג. וכל יום רביעי אני מקפידה שלא לאכול הרבה כי בערב אני יודעת שאגיע ואביטל תקבל את פניי במתחם שלה עם שאריות מסדנאות בישול בריא שבדיוק מסתיימות כשאני באה, או שהיא תאלתר לי איזה מנה גורמה מהירה, עבורי, לראות אותה בהרף עין מתקתקת את האוכל הטעים הזה… זו השראה!!! אני ממליצה להגיע אליה למתחם ללמוד משהו, זו חוויה טעימה ובריאה. ומה שקורה במתחם של אביטל כרגע זה ככה:
סדנת טאפסים לחגים שמתקבים לפרטים נוספים לחצו כאן
סדנת בישול המתרכזת בבעיות קשב וריכוז-You are what you eat לפרטים נוספים לחצו כאן

תמר


קיבלתם דוא"ל זה כי אתם רשומים כמנויים לקבלת דוא"ל בכל פעם שמתפרסם מייל שבועי חדש בצ'אנדרה יוגה. לשינויים ליחצו על הקישור המתאים בתחתית המייל.אשתורי הפרחי 4 (מתחם בזל) תל אביב | 03-5464045 | כל הזכויות שמורות © 2012 לצ'אנדרה יוגה בתל אביב.
בקרו אותנו באתר: www.chandra-yoga.com


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם