כעס ופחד כמתנות ליום הולדתי. ושיר קסום ממני אליכם…

קוראים יקרים

אלוהים ברא באדם חמישה רגשות טבעיים: פחד, אשמה, כעס, קנאה ואהבה. עד גיל שש כל הרגשות הללו הופכים ללא טבעיים. כל מה שנמצא בצד הטבעי ישמור על האנרגיה שלכם וכל מה שבצד הלא טבעי יתיש אתכם עד לנקודה שבה תחושו "שרופים".

אליזבט קובלר רוס/ המוות חשוב לחיים

אתמול חגגתי 34 חורפים. הזמנתי חברים לביתי הקט במושב ובבוקר קמתי לגשם חזק ושמיים אפורים. כבר ראיתי איך כולם מצטופפים אצלי בסלון… ישבתי למדיטציה ולא העזתי אפילו לקוות שהגשם ייפסק כי מי אני מול נפלאות הבריאה ובכלל בחוגים שלי זה ממש עבירה פלילית כלפי אמא אדמה להתפלל שהגשם יפסק… אז ישבתי לבד בחושך ושתקתי. בחצות היום בדיוק הגשם פסק, העננים זזו הצידה, שמש יצאה והכל נפתח. גלשנו כולם למרפסת ולגינה. היה מקסים. בורכתי בחברים טובים, חדשים וותיקים, בורכתי בצמד אמור ואוהב שמרעיפים עליי שפע של אהבה כל יום. בורכתי בעבודה מרתקת ופרנסה טובה. בורכתי בבריאות וכוח נפשי ופיזי. תודה.

אבל מה, לא הכל תמיד כזה אור ואהבה… החיים הללו נוגסים בכולנו. השבוע ארעו לי שני מקרים חריפים של תגובת גופנפש לשני מצבים מעניינים: כעס ופחד. התגובה היתה כ"כ חזקה ששווה להקדיש לה את הפוסט הזה:

 הדבר האמיתי- כעס

אחד הדברים הכייפים שהגיעו יחד עם לידת אמור זה שנת הצהריים. אני מקפידה שהיא תישן ומקפידה להצטרף אליה כל יום שזה מתאפשר. יום שמתחיל ב 6:00 בבוקר עשוי להיות מתיש וקשה אם אין הפוגה קלה באמצע. השבוע אמור חזרה איתי מהגן בשעה 13:30. כבר ברכב הרגשתי מהכיוון שלה תזזיתיות יתר מתובלת בנודניקיות. הגענו לבית כשהיא כבר בוכה כי לא אפשרתי לה לאכול חמישה תמרים ברצף ומאותו רגע עד 20:30 היא לא הפסיקה לבכות, לשיר, לרקוד, לפרק כל פינה בבית, להגג כן/לא בא לי על דברים שבכלל לא בתחום שלה ובכלל היה נראה שנתנו לה בגן אקסטזי אחד יותר מידי… כדי לעמוד בקצב שלה תדלקתי את עצמי בקפה בשעה 16:00 (הקפה ששמור למקרים מיוחדים כמו המקרה הזה…) אבל זה לא עזר היא המשיכה במרץ ואני הותשתי כמו שלא הותשתי כשהייתי מדריכה בקייטנה של בני נוער בסיכון ביפו… בשלב מסוים, כשהיא ממש הגזימה ושברה משהו,  מצאתי עצמי כמעט צועקת עליה. משהו שאף פעם לא עשיתי. במקום לצעוק עליה יצא לי בכי של ייאוש. ישבתי על הרצפה וביקשתי ממנה בעיניים דומעות שתתן חיבוק לאמא המותשת שלה. באותו הרגע הבנתי מדוע אמהות מסוגלות לחנוק את הילדים שלהם. בדיוק כך. בבת אחת ראיתי איך קוקטייל של כמה משתנים עשוי להביא לתוצאה כזו קטלנית. נראה לי שזה הקוקטייל: אמא לבד בלי עזרה + עייפות + כעס + תחושת בדידות + ייאוש + חוסר מודעות + ילדה נודניקית בטירוף = אללה יסטור. אמור ואני כמובן בכלל  לא בסקאלה הזו של הטירוף. היא לרוב נוחה וכייפית ואני לרוב רק משתוקקת להיות איתה, אבל בכל זאת הרגשתי את הקצה שלי וזה היה מרתק ומעניין עבורי. באותו ערב היא נפלה מותשת ב 20:30 וישנה כמו מלאך עד הבוקר, ככהרגלה.  אני למדתי משהו על עצבים וכעס. שלי ושלה. כעס מודחק הופך לשנאה וילדים אשר לא נותנים להם להביע כעס יהפכו להיטלרים קטנים כמו שקוראת להם קובלר רוס בספרה הנ"ל. כעס טבעי של ילד נמשך 15 שניות ואז הילד מוכן להמשיך כרגיל… ומה איתנו המבוגרים השחוקים והתשושים? כמה לנו מותר לכעוס? לשמחתי הכעס שלי הותמר לבכי ולא צעקתי עליה. לא הפעם. עוד לא. זה בטח עוד יגיע, וכשיגיע מקווה שזה יהיה בדיוק במינון הנכון לי ולה…

בייבי מספר שתיים

המקרה השני קרה לי בשישי לפנות בוקר. טלפון העיר אותי ב 4:30. זו כבר סיבה לדפיקות לב. לא מצאתי את הטלפון בחושך כך שלא הספקתי לענות. בדקה שחיפשתי אותו הבנתי שמשהו רע קרה. אף אחד לא מתקשר בשעה כזו לשאול מה המצב…על הצג ראיתי את שמו של השכן שגר סמוך לסטודיו. מיד הבנתי שמהו רע קרה בצ'אנדרה. שריפה. ברור. עוד פעם השאירו שם נר דולק… כבר ראיתי את ספרי היוגה מפוייחים, את קוביות העץ מפוחמות ואת קוביות הספוג נמסות… הלב שלי דפק בטירוף. ניסיתי לנשום עמוק ולהזכיר לעצמי שזה רק חומר. כולה קירות וכפרות כמו שאמא שלי אומרת… כל הסרט הזה רץ בכמה שניות שאני מחייגת אל השכן כדי לשמוע את הבשורה המרה. הוא כמובן בדיוק השאיר לי הודעה כך שהייתי בממתינה… עוד שתי דקות מורטות עצבים עברו עליי עד שתפסתי אותו. גשם שחדר לבניין הגיע למשרד והרטיב את הרצפה. כמעט הגיע למחשב. הכל בסדר. הוא בעצם התקשר להרגיע אותי שהכל בסדר… הוא ניתק את המחשב. מצחיק, לא? אני כבר עמוק בתוך הדופק המואץ והנשימה החנוקה והוא מבשר לי שהכל בשליטה ושאחזור לישון (חמוד, העיר אותי כדי להגיד לי שאחזור לישון…). בתום השיחה לקח לי דקות ארוכות להרגיע את הדופק בחזרה. זה התחלף בבכי של הקלה (כך אני מפרשת בכי שכזה) ושעתיים אחרי השיחה הזו שכבתי ערה לגמרי, בשוק מתגובת הגוף החריפה הזו. בשוק מהמערכת גופנפש הזו. בשוק מעצמי. מהבכי. מהעצמה. אולי זה הגיל? נזכרתי איך פעם פעם קראתי לצ'אנדרה  "הבייבי שלי" והנה היום לנוכח הבייבי ההיא מהפסקה הקודמת הכל נראה כזה מגוחך… ואולי בכי זו ההתמרה שאני עושה לפחד וכעס? קובלר רוס טוענת כי ישנם רק שני פחדים טבעיים אתם נולדנו: נפילה ממקומות גבוהים ורעש חזק ולא צפוי. שני פחדים אלו עוזרים לנו לשרוד, כל השאר אלו פחדים לא טבעיים אשר מאמללים את חיינו…  עוד היא כותבת בספרה "המוות חשוב לחיים" כי היקום לא שולח לנו מתנות שאין אנו יכולים לעמוד בהן. הכל נתפר לפי המידות שלנו. אני חוזרת ומזכירה לעצמי את זה כל פעם שאיזה פיפס קטן מוציא אותי מאיזון. מודה ליקום על השיעורים.

ולאור התגובות האוהדות שלכם, קבלו עוד שיר מקסים שאני קיבלתי לסופ"ש יום הולדת שלי.  שמעתי אותו לראשונה לפני כחמש שנים בגירסת טראנס והנה הוא פה בגירסה עדינה ומלטפת. והתרגום שלו כמו נתפר בדיוק למצבי:

I am here, here with my pain

In the world of suffering within the illusion

ורק בשביל הפרוטוקול- הפוסט הזה נכתב במשך שעתיים (!!!) בגירסה יותר מפורטת, מדוייקת, שנונה כולל תרגום מלא של השיר. בהיסח הדעת ולחיצת מקש לא נכון הוא נמחק לגמרי והייתי צריכה להגג הכל מחדש ולהזכיר לעצמי לחייך ולנשום ושהיקום שולח לי בדיוק, אבל בדיוק, את השיעורים שאני יכולה לעמוד בהם… מצחיק, לא?

ובענייני יוגה:

שימו לב לביטול חד פעמי של שיעור שישי ב 16:00 עם לירון בתאריך 25/11 אתכם הסליחה

15-17/12 סופשבוע של יוגה וניקוי מיצים

אנו מזמינים אתכם לחוות וללמוד דרכים לניקוי הגוף במרחב פסטורלי של טבע. זו הזדמנות להכיר את גופינו וצרכיו ולהוקיר לו תודה על כל מה שהוא עושה עבורנו (שזה המון). שלושה ימים מרעננים ומלטפים באתר נופש עם טבע יחיד במינו מאפשרים לנו לחוות היבטים נוספים של תזונת הגוף והנפש תוך כדי ניקוי הגוף והראש ומילוי המצברים.

סדרת מפגשי בנושא יוגה פסיכותרפית עם תומר וייס

שמחה להזמין לעוד סבב של מפגשים עם מורה מיוחד שחזר אלינו אחרי עוד הכשרה לימודית בברזיל. במפגשים נתרגל ביחד את יסודות היוגה מתוך הסתכלות על התהליך הרוחני כתהליך של ריפוי פצעים נפשיים. נתרגל סגנונות וטכניקות יוגיות שונות המשלבות תנועה לצד סטאטיות, תרגילי נשימה, מדיטציות עם מוזיקה, דגשים ועקרונות טנטרים כגון שימוש בויזואליזציות, בצלילים, עבודה עם אנרגיות וערוצי אנרגיה,לצד התבוננות קשיבות ונוכחות. הזדמנות נדירה למגוון רחב ועשיר שכולו מרחב של ריפוי אמתי – טיפול בכאב של ההיפרדות מטבענו האמתי והחופשי.

15/11 סדנת מתחילים

אחרי פגרת קיץ וחגים אני שמחה לבשר שאנו מחזירים את סדנת המתחילים המסןרתית שמתקיימת כבר שבע שנים ברציפות!!!
סדנת המתחילים בצ'אנדרה יוגה נוצרה למען אלו המעוניינים ללמוד בסיס לתרגול הפיזי ולהכיר את שפת הגוף והרוח של עולם היוגה. בסדנא נתחיל מההתחלה ונבנה בהדרגה יסודות בהירים ויישימים לתרגול יוגה קבוצתי ואישי. נחקור את הקשר האינטימי בין נשימה לתנועה כחוט המקשר והמוביל את תרגול היוגה. נלמד את הבסיס האנטומי והתנועתי של תנוחות היוגה שיאפשר השתלבות בשיעורי יוגה עם מורים שונים בזרמים שונים.

ערב בנות ובגדים

כל אחת מביאה את כל מה שלא בא לה ללבוש יותר ורוכשת לעצמה פריטים חדשים ב 10 ₪ לפריט. אנו מתחילות לאסוף בגדים כבר עכשיו, אתן מוזמנות להביא בגדים, תיקים, אקססוריז וכל מה שנראה לכן מתאים. ועקב ההצלחה המסחררת אנו שוב מציגות – פריסטו הספרית – מביאה עיצוב שמח ומקורי בהתאמה אישית. תאריך המכירה הבא ייקבע בהתאם לכמות הבגדים שתביאו…

26/11 מעגל שירה מקודשת עם שמעון לב-טהור

מעגל שירה מקודשת הינו מעגל שירה משותפת של מוסיקה מקודשת, שירת דבקות,‏ קטעי שירה ותפילה ממסורות שונות אשר מעוררים מצבי מודעות גבוהים, מאזנים ויוצרים הרמוניה בין גוף מיינד ורוח.
המעגל הינו טקס שירה ומדיטציה הפועל למען שינוי התודעה הקולקטיבית למציאות של שלום ושלווה. המעגל פותח תודעה קוסמית של תדר חובק עולם ומאפשר למשתתף לגעת בעצמו דרך שירה ומדיטציה.

נפתחה קבוצה חדשה עם תמר במושב אביאל

מזה שנה וקצת אני מתגוררת במושב אביאל הקסום והירוק, בין גבעת עדה ובינימינה. אחרי תקופה של קליטה ורגיעה לתוך הירוק של המושב אני פותחת קבוצת תרגול פעם בשבוע, שלישי ב 8:30 בסטודיו הסמוך לביתי. אני מזמינה אתכם לתרגול מהנה ומפרה אשר יעזור לכם לשמור על כוח וגמישות וייתן לכם הפוגה לנשום באמצע השבוע, באמצע היום.

NIA

אין לי מושג ממש מה זה אבל זה קורה פה אצלנו וזה עושה כל כך טוב לגוף… שיעור ריקוד זורם וכייפי עם מנחה מדליקה שפשוט עושה חשק לזוז… ימים ראשון ורביעי ב 9:30  השיעור נמשך שעה. לפרטים נוספים ותמונות…

נפתחה קבוצת יוגה להריוניות – ימי שלישי 16:15

תקופת ההיריון מלווה בשינויים פיסיולוגיים, הורמונליים ורגשיים. המודעות לגוף נמצאת בד"כ בשיאה בתקופה זו והאחריות על תפקוד תקין וטוב של הגוף נעשית חשובה ביותר. היוגה מספקת כלים המאפשרים להאט את הקצב, להתחבר אל עצמינו ולשלוט בתהליכים העוברים על הגוף…

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:

1. החל מנובמבר שיעור הפילטיס של יום רביעי ב 8:00 עובר ליום שלישי ב 8:00 ושיעור היוגה של נעה ביום שלישי ב 7:30 עובר ליום רביעי ב 7:30 

2. שימו לב – ישנם הרבה משרות חדשות פה בצ'אנדרה תמורת תרגול. שלחו מייל להילה וכל הקודם זוכה…

3. מהחודש ניתן יהיה לבחור אחת משתי דרכים להשתמש במנוי אשר פג תוקפו- בשיטה הישנה של השלמת 20 ש"ח לשיעור או ברכישת מנוי חדש אליו יעברו השיעורים הנותרים. אך שימו לב שכך יהיה לכם יותר שיעורים במנוי החדש שאולי גם תחום בזמן… ניתן לקרוא על זה עוד במדיניות ההארכות 

4. כרטיסי חנייה במחיר מוזל

ניתן להשיג אצלנו כרטיסי חניה לחניון הצמוד לבי"ח אסותא (רחוב ז'בוטינסקי) ב  15 ש"ח לשעתיים וחצי. בהגיעכם לחנייה אנא הצטיידו בכרטיס מראש.

5. השכרת הסטודיו לפי שעה:

אנו מציעים את הסטודיו להשכרה במגוון ימים ושעות כקליניקה או כחלל לסדנאות ולפעילויות שאינן רועשות או מלכלכות מדי. לפרטים צרו עמנו קשר

6. התחלנו לאסוף בגדים יד שנייה למכירה עתידית שנעשה לקראת ינואר… נשמח אם תתחילו להביא לנו בגדים שאין צורך בהם.

המלצות של תמר

23/11 נביעה מקיימת ערבי היכרות עם מסלולי הלימוד השונים 

נביעה היא בית ספר גבוה אשר הוקם על מנת להנחיל דרך חיים רוחנית, בהשראת מקורות הרוח העבריים, ומתוך מגע ודיאלוג חי עם המציאות. מטרתו לתת כלים השראה לכל הלומדים והלומדות בו לגלות את הנביעה האישית והאותנטית שבנשמתם. דרכה של נביעה אל הרוח האוניברסאלית היא הדרך העברית – הדרך הנסללת מאז ימי אבותינו, ועל ידינו כיום, כמתנת העם העברי לכל אדם, ולעולם כולו. צוות מורי נביעה מורכב מאנשי רוח ומעשה, מורים, יוצרים ואנשי ניהול, החוקרים את הדרך העברית אל הרוח האוניברסאלית שנים רבות, וצועדים בה, איש איש בתחומו ובסגנונו.

לפרטים נוספים כנסו ללינק.

23-24/12 סדנת עומק לגברים (כנס שיווה)

שיווה 14 – סדנה תהליכית בו תפגוש את חוזקותיך חולשותיך פחדיך ותביא אותם אל תוך ומול מעגל הגברים .בשיווה עומק העבודה נעשית בקבוצות קטנות (עד 15 גברים בלבד) עם מנחה אישי צמוד מצוות המנחים מהמובילים במנחי הגברים בארץ שיתנו לך יעוץ אישי ויחס אישי ויאפשרו לך להשיג את המיטב מהסדנה – להיות גבר מנהיג, מוביל ויוזם. צוות המנחים של הסדנה: ברוך רז, רפיק, אלון שפריר, תומר קורון, עירן הלוי, עמית סגל, מיכאל בן ישי. אז גבר! אתה חייב את זה לעצמך קח החלטה והירשם עכשיו לשיווה 14

www.shiva.org.il      מרכז הזמנות 24 שעות ביממה : 073-2211112

שיהיה המשך שבוע טוב…

אוהבתמר


 


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם