חינוך מיוחד בצ'אנדרה יוגה

חינוך מיוחד

במעט שיצא לי לחשוב על חינוך ילדים ראיתי לנגד עיניי ילדים בני ארבע פלוס. השנה גיליתי שמהרגעים הראשונים להיוולדם, בחודשים הראשונים לחייהם, ברגעים שהם נראים לנו בספייס אחר, בוהים, שקטים, עדיין בשוק מהנחיתה לעולם, עוד שם הם מתחילים לגבש זהות. ולא רק הם, גם אנחנו כהורים. שם מתחיל החינוך. מישהו אמר לי פעם שכאשר הם בוהים בנקודה אחת אז הם בעצם מפתחים ברגעים מיוחדים אלו את הדימיון שלהם. אלו רגעי חסד יפים ושקטים שאין לנסות להסיטם מהם ע"י קריאות, חיוכים וניסיונות למשוך תשומת לב.
מי שיש לו ילדים בוודאי יודע כמה קרקורים ופירפורים נעשים על מנת לזכות במבט, חיוך ושלא לומר נשיקה… ובעניין חינוך.
מאז שעברתי למושב אביאל ויש לי רכב משלי אני משתדלת תמיד תמיד לעלות טרמפיסטים מכל הסוגים, הצבעים והגילאים. שתי סיבות לכך: האחת היא סגירת מעגל, שנים על שנים תפסתי טרמפים, כך הגעתי לבלות בת"א בגיל 15, כך הגעתי לבסיס הדרומי ששירתתי בו, כל כמה שבועות תפסתי טרמפים לסיני ואפילו ככה טיילתי באפריקה. אז יש לי פינה חמה בלב לעומדים בצד הכביש.
הסיבה השנייה שאני עוצרת לכל דיכפין (בזהירות כמובן…) היא שקלטתי ש AMOR קצת רכושנית ובוסית על הרכב שלנו. הגיוני ביותר. זהו חלל קטן ואינטימי של שתינו, היא מאחורה מבסוטית לה משחקת במשהו, אוכלת, שמועת מוסיקה, אני מקדימה מתקשרת איתה דרך המראה. ממש בית קטן ונייד. וכשהתחלתי לעלות טרמפיסטים היא מיד הגיבה קשה. צרחות אימה ובכי מתמשך וקצת היסטרי. גם סתם חבר שהיה נכנס לרכב היה זוכה ליחס כזה ממנה… היו כמה פעמים שהתלבטתי מה לעשות. לזרום איתה ולהפסיק את המנהג המוזר של אמא או להתעקש. ניחוש אחד במה בחרתי…ומאז שאני מתעקשת המצב משתפר, עוד לא הגענו למצב של הפרחת נשיקות באוויר לכל אורח אבל בהחלט היא מתחילה לשחרר את האטצ'מנט שלה לקופסה הקטנה הניידת. השיא היה לפני כמה שבתות, נסענו לת"א ובאזור המושבים ניסו לעצור טרמפים ארבעה (!!!) אפריקאים אורגינל מאריתריאה. שלושה גברים ואשה. עצרתי להם. בלי עברית ואפילו בלי אנגלית הצלחתי להבין שהם לחדרה. למעשה הם ידעו רק לומר אריתריאה וחדרה. מיד דחסתי שלושה מהם לרכב הקטן שלי והרביעי לצערי צעד ברגל… דמיינו את זה. אמור בכיסא המלכה שלה ומשני הצדדים שלה שני אפריקאים, ועוד אחת יושבת לצידי. מיד כיוונתי את המראה היטב לראות מה תהיה התגובה.
כנראה שהשוק היה כל כך חזק שהיא פשוט לא צייצה. זה היה מחזה מקסים. הם מחייכים אליה עם שיניים צחורות ומנסים לסחוט ממנה חיוך בלי שפה ובלי מילים. היא מרותקת לכיסא נפעמת. או סתם בשוק חייה. נראה לי שזו היתה אחת מנקודות השיא בחייה הקצרים. לזה מתכוונים כשאומרים "טיפול בשוק"? או דומה בדומה מרפא?…הסברה שלי לכך שהיא לא צייצה זה בגלל סט הבובות השחורות שלה. דובי אחד כהה במיוחד, בובה שקיבלה מתנה מדרום אפריקה והשוס החדש זה שהיא מאוהבת בבובה של השכנה, גליה עזרן, אותה מטפלת איורוודית מהוללת מהמיילים הקודמים.
גליה שוטטה לה לפני חודש במחסן של ויצ"ו בפרדס חנה וחזרה משם (במחיר 5 ש"ח) עם הבובה הכי הכי אנושית שאי פעם ראיתי. אמנם קשוחה ורצינית אבל אם AMOR הצליחה להתאהב בה אז הכל אפשרי. גם שלום במזרח התיכון. אי אפשר לתאר את הבובה הזו, צריך לראות בעיניים. אז הנה מספר תמונות. שימו לב איך  AMOR עושה לה הילינג ורפלקסולוגיה… מקווה רק שהיא לא תצטרך טיפול פסיכולוגי בגיל שש או שתביא לי את זה בהפוכה ותדרוש ברבי רזה ובלונדה…

 

שיהיה לנו המשך שבוע מקסים!!!אני עפתי לסדנת איינגר עד רביעי בערב. תהנו לכם

אה, הנה קטע קצר על ילדתי הירוקה ואבא שלה…

17-19/03 סופ"ש יוגה וניקוי מיצים עם זהר צמח וילסון, אביטל סבג ותמר עדי

אנו מזמינים אתכם לחוות וללמוד דרכים לניקוי הגוף במרחב פסטורלי של ים וטבע. זו הזדמנות להכיר את גופינו וצרכיו ולהוקיר לו תודה על כל מה שהוא עושה עבורנו (שזה המון). שלושה ימים מרעננים ומלטפים באתר נופש עם טבע יחיד במינו מאפשרים לנו לחוות היבטים נוספים של תזונת הגוף והנפש תוך כדי ניקוי הגוף והראש ומילוי המצברים.

19/03 סדנת יוגה בשיטת ג'יוומוקטי עם תמר זמיר

תמר זמיר מורה בכירה בשיטת ג'יוומוקטי תעביר סדנה רסטורטיבית ומרפאת, לכיונון מרכזי האנרגיה של הגוף. במסורת היוגה, בגוף האדם יש שבעה מרכזי אנרגיה הידועים כצ'אקרות. בסדנה ננוע בליווי מוסיקה רכה מרגיעה דרך סדרת תנוחות רסטורטיביות בתמיכה, בהתאם/המותאמת למערכת הצ'אקרות. הסדנה פתוחה לכל הרמות, כולל מתחילים, מתקדמים ונשים בהריון מתקדם.

26/03 סדנת המשך תנוחות הפוכות ופראניאמה עם איל שפרוני

ד"ר איל שיפרוני חוזר לסדנה נוספת לאחר הצלחת קודמתה. בסדנה תהיה המשך חקירת התנוחות ההפוכות והפראניאמה.

02/04 מדיטציית ויפסאנה מבית "תובנה" עם רני עובדיה

מדיטציית תובנה (ויפאסנה) היא שיטה בת 2500 שנה של התבוננות ישירה ופשוטה בתהליכי גוף-נפש באמצעות תשומת לב מלאה ורגועה. מדיטציית תובנה מסייעת לנו להשתחרר מדפוסי חשיבה גורמי סבל ולפגוש באופן שלם יותר מצבים של עונג וכאב, עצבות ושמחה, פחד ותקווה המגיעים עם זרם החיים. כשאנו מתחברים לבהירות ולשקט הטבעיים שבעומקנו, חיינו מתברכים בנוכחות בריאה מיטיבה ויציבה בנסיבות חיים משתנות.

16/04 ערב בנות ובגדים

עוד מכירת בגדים יד שנייה יוצאת לדרך. ערב שמוקדש לבנות והתייפייפות בלי רגשות אשם – לא רק שזה יד שנייה אלא גם למטרה טובה, הכנסות ייתרמו לעמותה נבחרת. אתן מוזמנות כבר להביא בגדים אל הסטודיו..

קורס מורים של אובי ליפשיץ

בספטמבר 2011 יפתח קורס מורים נוסף בהנחייתה של אובי ליפשיץ ומורים אורחים. אובי מתאמנת ביוגה של הגוף מזה 12 שנים. התאמנה בשיטות שונות בעולם ובארץ.  מזה 3 שנים עוסקת בהוראת קורסים למורים ליוגה .

אירועים במרץ

12/03 מזון שלם- תהליך הריפוי הטבעי עם זהר צמח וילסון
17-19/03 סופ"ש יוגה וניקוי מיצים עם זהר צמח וילסון, אביטל סבג ותמר עדי
19/03 סדנת יוגה בשיטת ג'יוומוקטי עם תמר זמיר
26/03 סדנת המשך תנוחות הפוכות ופראניאמה עם איל שפרוני

אירועים באפריל

02/04 מדיטציית ויפסאנה מבית "תובנה" עם רני עובדיה
09/04 הרצאת "שפע תזונתי" עם זהר צמח וילסון
16/04 ערב בנות ובגדים

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:

1. שיעורים חדשים אצלנו במרכז:

שבת ב-17:00 עם יונתן קדם ואדם הראל ברוטציה. החל מ 19 לפברואר – אדם מתחיל…

ראשון ב 9:00 אשטנגה עם נעה ישראל (רמת השיעור תיקבע בהתאם לתלמידים שיגיעו לשיעורים)

שלישי ב 7:30 ויניאסה עם נעה ישראל (רמת השיעור תיקבע בהתאם לתלמידים שיגיעו לשיעורים)

שלישי ב 9:15 אשטנגה רמה 1,2 עם ספיר גנסין

חמישי ב 9:15 ויניאסה רמה 2 עם תמר עדי

2. הגיעו כריות לעיניים. 40 ש"ח ליחידה

3.  שיעורי יום שלישי 11:00 עם לירון גלעד יהיו ויניאסה למתחילים

4. ימי שלישי בין 15:00 ל-17:00 מתקיימות פה פגישות אבחון דרך תנועה

5. דרושים

1. מנקה תמורת תירגול לימי שני בלילה.
2. מנקה תמורת תירגול לימי שבת בצהריים.
3. מנקה תמורת תירגול לימי רביעי בלילה.
4. רושמת תמורת תרגול לימי רביעי בערב.
5. עובד/ת בסטנדביי לפתיחה/ ניקיון/ רישום לשיעורים וסדנאות גם בסופ"ש
לפרטים צרו קשר

6. כרטיסי חנייה במחיר מוזל

ניתן להשיג אצלנו כרטיסי חניה לחניון הצמוד לבי"ח אסותא (רחוב ז'בוטינסקי) ב  15 ש"ח לשעתיים וחצי. בהגיעכם לחנייה אנא הצטיידו בכרטיס מראש.

7. השכרת הסטודיו לפי שעה:

אנו מציעים את הסטודיו להשכרה במגוון ימים ושעות כקליניקה או כחלל לסדנאות ולפעילויות שאינן רועשות או מלכלכות מדי. לפרטים צרו עמנו קשר

8. הנה זה הגיע!!! כלי יוגי/הודי לניקוי דרכי הנשימה.

נטי פוט  אצלנו על המדף בחנות 40 ש"ח

המשך שבוע טוב

אוהבתמר


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם