סדנת עיכול בראי היוגה והאיורוודה. אצלנו במוצ"ש

קוראים יקרים 

עשר שנים אני מלמדת יוגה ובקושי לקחתי חופשות ארוכות בשנים הללו. ואז נסעתי לתאילנד לשלושה שבועות. אני חוזרת ומוצאת תלמידים, חברים וגם הרבה שבכלל לא מכירים אותי מחכים לי פה באהבה ומבט לא ברור בעיניים. מבט של רעב… מבירור קצר מסתבר כי כולם חיכו לשוקולד הטבעוני שלי… מצחיק, לא? אולי אני במקצוע הלא נכון?

אז ככה יצא שאת השבוע הראשון מאז ששבתי ביליתי עמוק בתוך הכנת שוקולד. המקרר כבר התמלא והתרוקן פעמיים אז אני ממליצה להזמין מראש.

נו, אז איך היה?

תלוי על איזה חלק של הטיול שואלים… חוויתי שלוש פאזות שונות של חופשה :

בשמונת הימים הראשונים לימדתי עם זהר צמח וילסון סדנת יוגה ותזונה ב"אוריין הילינג סנטר". הבוקר נפתח בשיחה קולחת עם זהר, תוך כדי אכילת פירות אקזוטיים. מיד אח"כ שיעור יוגה איתי, מעבר לאנשי הסדנה שלנו אל השיעורים הגיעו אנשים נוספים אשר בדיוק שהו באזור. כך שזכיתי ללמד אנשים ממקומות מגוונים בעולם. שפשפתי את האנגלית שלי עד שכאבו לי הלסתות. את ארוחות הערב והצהריים הכינה לנו השפית היפנית סאצ'י, כך שכל הסדנה לא אכלנו עדיין את האוכל התאילנדי "הרגיל" אלא התענגנו על אוכל טבעוני עשיר וצבעוני מעשה ידיה.

בתום הסדנה הגיע אוהב שכטר, בעלי, ולקחנו לנו חמישה ימים לבד. ירח דבש מאוחר שכזה… ישנו במלון מקסים אשר עמד כולו לרשותנו וזו היתה חוויה מיוחדת בפני עצמה, חוף פרטי, בריכה פרטית (קוראים לזה Off Season וזה הזמן הכי טוב להיות בקופאנגן!!!) שכרנו אופנוע וכמו בני עשרים שרק סיימו צבא חרשנו את האי, עשינו שופינג, אכלנו ואכלנו ואכלנו. היה משובח!!!

בתום הירח דבש לקחנו את אמור, ילדתי, איתנו לארבעה ימים של משפחתיות הדוקה, עברנו לחוף בתולי ושקט בצפון האי, מהחופים הללו עם חול זהב, מים צלולים ועצי קוקוס. כן, כן הגלויות לא משקרות… הימים הללו עם הילדה היו מאחדים ומרגשים. בלי ללכת לגן או לאבא או לסבתא, בלי מחשב או הסחות דעת אחרות. רק אנחנו והיא. שווה כל רגע.

אז חזרתי בשקט גדול, מלאת כוח ומרץ לעוד איזה שנה של עבודה…

ותראו מה מתבשל פה אצלנו:

27/7 "בואו לעכל את זה" – יוגה ואיורוודה עם תמר וגליה 

סדנת העיכול שלי ושל גליה שרצה כבר כמעט שנה ועזרה להרבה אנשים, מגיעה שוב לעיר:
יודעים שגם העיכול שלכם יכול להיות מושלם? בלי תחושת אי נוחות בכל פעם שאוכלים, בלי גאזים, בלי עצירויות או שלשולים, בלי כאבי בטן. נלמד בסדנה איך, לפי העקרונות החכמים של הרפואה האיורוודית, מתפעלים נכון את המערכת הכי מרכזית וחשובה שעובדת בשבילנו כל היום, נלמד  ונתרגל תרגילים יוגיים חשובים להמרצת עיכול וגם נמצא עם כמה מתכונים פשוטים לשיפור מצבי עיכול שונים.

2-3/8 "אצל תמר בחצר"– מכירת קיץ

מכירת חצר של בגדי יד שנייה לנשים. אז איך זה עובד? אנו אוספות בגדי נשים במצב טוב בלבד. מה שלא מתאים למכירה עובר לתרומה ומה שמתאים נמכר במחיר של 10 עד 30 ש"ח. חלק מההכנסות עובר לתרומה, בכל מכירה אנו תורמות למקום אחר. תרמנו כבר לפליטים מדרפור, מקלט לנשים שהתדרדרו לזנות, עמותת רוח נשית, ויצו, סח"י ועוד. ובמכירה הקרובה נתרום לאנונימוס– עמותה לזכויות בעלי חיים.

 

3/8 תרגול יוגה בבית. הסדנה שתעזור לכל להיכנס לזה
התרגול הוא תרגול אישי, ייחודי ומיוחד לכל אחד בכל רגע. אנחנו אנשים שונים, הפוגשים את מזרן היוגה כל פעם במצב פיזי, רגשי ומנטלי אחר. תנוחת המשולש (טריקונאסאנה) שאני מתרגלת איננה אותה תנוחת משולש של האחרים. יותר מזה, תנוחת המשולש שתרגלתי היום, לא בהכרח תתאים לי לתרגול מחר…
את הסדנה תנחה אביגיל שסטצקי ובתמונה המקסימה הזו רואים את שמעון לב טהור מתרגל בכל מחיר…
15/8 סופשבוע של יוגה וניקוי מיצים. והפעם בתובל אשר בצפון
חשבנו לקחת פאוזה עד אחרי החגים אבל הקהל מבקש כל כך יפה אז ארגנו ריטריט בצפון.
אנו מזמינים אתכם לחוות וללמוד דרכים לניקוי הגוף במרחב של טבע, רוגע… זו הזדמנות להכיר את גופינו וצרכיו ולהוקיר לו תודה על כל מה שהוא עושה עבורנו (שזה המון). שלושה ימים מרעננים ומלטפים באתר נופש עם טבע יחיד במינו מאפשרים לנו לחוות היבטים נוספים של תזונת הגוף והנפש תוך כדי ניקוי הגוף והראש ומילוי המצברים.
נקבל את ההזנה שלנו ממיצי ירקות, שייקים ירוקים המשלבים פירות, ומרקים חמים, מרכיבים אורגניים. נלמד כיצד להכין שילובים שונים וטעימים של מיצים ושייקים אותם נוכל להמשיך לצרוך גם בחיי היום יום, כחלק מתזונה בריאה.
 
12/10 "נפלאות הכיסא" עם איל שיפרוני
החוברת: "נפלאות הכיסא" שיצאה לאור ע"י איל לפני חודשים אחדים, התקבלה יפה ע"י קהל היוגים בארץ, ותוך זמן קצר, אזל המלאי. בעקבות בקשות של תלמידים רבים, מוציא איל מהדורה נוספת, מורחבת, והפעם באנגלית, לתפוצה עולמית! מוזמנים לסדנה מעמיקה ומעשירה עם מורה אחד ויחיד במינו.
 
26/12 סופשבוע יוגה ואיורוודה במדבר עם תמר וגליה
"היוגה והאיורוודה שלובות זו בזו; העמקה בידע האיורוודי מזינה את תרגול היוגה ומאפשרת להתאים אותו למזג הגופני והמנטלי שלנו בצורה עמוקה יותר". אנחנו מזמינות אתכם לשלושה ימים של יוגה ואיורוודה ב"מואה"- נווה מדבר קסום בערבה. נתרגל יוגה, ננשום את השקט של המדבר ונעמיק בידע של הרפואה ההודית.

 

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:
1. תלמידים יקרים חובבי כפכפי havaianas ההודעה הזו היא בשבילכם:
מסתבר כי אלו הכפכפים הכי פופולריות בעיר!!! וכך יוצא כי ארבע פעמים החודש הוחלפו בטעות כפכפים מבלי לשים לב. אני סבורה כי זה קשור לסוטול של אחרי שיעור יוגה. אנשים לא רואים בעיניים…
אז בבקשה שימו לב, כי זה לא נעים לכל הגורמים וזה סיפור והתעסקות מטרידה לפצח את החידה מי לקח למי…
2.דרוש/ה רושם/ת לשיעור שבת ב 16:00 של אדם הראל האחד והמיוחד. מדובר על רישום  פעם בשבועיים תמורת תרגול חינם. לפרטים פנו לאיה במשרד

 

3. הנה קישור לקבוצה שלנו בפייסבוק. תחבבו אותנו עם איזה לייק ונצ'פר אתכם במתנת יומולדת שווה וטעימה

4. מזרונים פרטיים– עקב עומס של מזרונים אישיים אשר נשארים אצלנו במרכז, אני מבקשת להצמיד לכל מזרון פתק עם שם+משפחה על מנת שאדע של מי הוא. מזרון ללא שם לא יישמר. הכנתי לכם פתקיות והן על השולחן במשרד. תודה, תמר

המלצות של תמר:

 

29/7 "שני ללא בשר" עם מיקי חיימוביץ ואביטל סבג ב"זויעפר" בתל אביב

זה היה רק עניין של זמן עד שאביטל תחבור לשלי חיימוביץ ויחד הן יביאו את בשורת ה Meatless Monday
לבר המשובח של יוסי סבג. הבכור לבית סבג. למי שלא שמע, זהו פרויקט שעושה גלים בכל העולם והסתדר יפה גם בנוף של סצנת האוכל הישראלי. זוהי הזדמנות נפלאה לצאת לבלות  בברים ובמסעדות לאכול " בקטנה" הזדמנות נפלאה להיפתח לשפע של מנות עונתיות המגיעות הישר מהחקלאי ,לצד קטניות ודגנים המשלימים את המנות לארוחה מזינה. הנאה מובטחת!!!

 13/8 סדנת בישול איורוודי מודרני אקלקטי עם גליה עזרן

אין על גליה. את זה כולם יודעים.
אשפית באיורוודה (רפואה הודית) בשלנית ודברנית שאין כמוה.

למזלנו היא חולקת את השפע שלה עם כולם ומיד פעם מארגנת סדנת בישול בריא. זה יקרה הפעם בהרצליה, יהיה שם שפע של אוכל איכותי, נקי וטעים. כמובן שחגיגת הבישול תסתיים בארוחה מזינה. תהנו

 

 

20-23/8 פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת

שנה שנייה שהקסם הזה קורה… בזכות האירוע הזה פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת הכרתי את מגדל דויד, ולא סתם היכרות. מפגש לילה מרתק ומהפנט שהסתיים בזריחה עם ברי חסרוף. היה חלומי.
גם השנה אהיה שם.
"זהו יותר מסתם פסטיבל. זוהי הוא חוויה מערבלת, משנה סדרי עולם, מכוננת. הפסטיבל חוזר בקיץ הקרוב במתכונת מורחבת, מרגשת ועשירה של ארבעה ימים, עשרות מופעים ו-150 אמנים מהארץ ומחו"ל…"

בין המופעים: מיקי הארט–  המתופף האגדי של להקת הגרייטפול דד // סליף קייטה– קול הזהב  של אפריקה /// אמאדו ומרים– צמד המוזיקאים העיוורים שסיימו לאחרונה סיבוב הופעות עם להקת U2 // ג'אי אוטל – אחד מגדולי זמרי הקירטן במערב /// מוסיקאים טיבטים מהמסדר של הדאלי

 

נפגש על המזרון
שלכם באהבה
תמר


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם