ריברסינג, ניקוי מעיים, עמידות ידיים ועוד…

יש חיים מאחורי הניוזלטר…

העונג הקטן שלי הוא לקבל את התגובות שלכם למיילים שלי. שנים על שנים אני פה כותבת ואתם עונים, שואלים, מגיבים משתפים מחשבות ולפעמים גם מארגנים לי מחדש את זווית ההסתכלות על הכל. אז תודה לכל המגיבים.
לפני כחודש שלחתי מייל מתוסכל בעניין היחס שלנו לכדור הארץ. מוזמנים לקרוא אותו כדי להבין על מה ומה…
ברצוני להביא פה את תגובתו היפה של ליאור צוק- אמן עץ ויוגה, אשר שלח אותי למחשבות נוספות על הדבר הזה שנקרא YOGA משמע, איחוד וכן גם תמונה יפה של האמן עידו אופיר

ולפני השאלות- לא, אני לא מתחזקת. פשוט מתה על הפונט הזה…  

אהלן תמר
בהתייחסות לפוסט שלך (אני קורא את כולם ונהנה מאוד), ראיתי את הסרטון המצויר וקראתי על האיש עם בדל הסיגריה וגם אני בשנייה הראשונה כעסתי וכשראיתי את הסרטון אבל אז נזכרתי:
העולם הוא אחד והאחד הוא העולם אין נפרדות- ואם כך אז אנחנו לא באמת הורגים חיות ולובשים אותם. אין באמת זיהום בים, והאיש שהשליך בדל סיגריה זהה למתנדב בגרינפיס.
הכל זה אלוהים.
ולכעוס על הסיטואציה זה שווה ערך לכך שיד ימין שלי תכה את יד שמאל ותגיד שהיא יותר טובה.
הכל זה אהבה.
אי אפשר באמת לטעות אי אפשר באמת לעשות רע או טוב כי אין לזה באמת משמעות…
אמן

ובצ'אנדרה יוגה אנו מציעים הרבה סדנאות קצרות וארוכות עד סוף 2013.
שימו לב כי החלה ההרשמה לשני סופי שבוע של תמר, האחד במסגרת "יוגה ערבה" (נותרו מספר חדרים זוגיים) והשני יוגה ואיורוודה בערבה גם כן. פרטים מלאים בהמשך המייל…

5/10 נשימה מעגלית (ריברסינג) עם נועה טייכר
ריברסינג היא מדיטציה עמוקה ואקטיבית של נשימה מעגלית. הטכניקה מאפשרת גישה למצבי תודעה ייחודיים, תורמת לתקשורת עמוקה יותר עם הגוף וזיכרונותיו, משחררת מטענים רגשיים ומפנה מקום ליצירתיות והשראה.הנשימה העמוקה הנה מסע נפשי, פסיכולוגי ורוחני. היא מסייעת להתקרב למקומות נפשיים חסומים כדי להגיע לנושאים האותנטיים בנפש ולמצוא אמת רגשית ומשמעות.

סדנה מלאה, בקרוב תאריך חדש… "שאנקה פראקשלנה". ניקוי מעיים יוגי במושב אביאל עם תמר וגליה
Shanka prakshalana זהו ניקוי פשוט, קצר ונטול סכנות לניקוי המעי משאריות פסולת שלעתים נותרות שם במשך שנים רבות, בייחוד אם אתם נמנים על אוכלי הבשר או נהגתם לאכול מוצרים מן החי בעבר. אז איך זה עובד? ללא חוקנים, ללא עזרים חיצוניים – ניקוי מעיים מתבצע באמצעות שתיית מי מלח וסדרה של תרגילי פיתול פשוטים, שמעודדים את המעי להוצאת פסולת. הסדנה תחל מוקדם בבוקר כי יש לבצע את הניקוי על בטן ריקה. לאחר סיום הניקוי נגיש לכם את הארוחה הראשונה, ש"תרפד" חזרה את המעי. לאחר מנוחה והתחזקות נתפזר איש איש לביתו.

12/10 שוב זה קורה, הסדנה הכי מבוקשת כבר כמעט שנה… עמידות ידיים עם אוהד אינטרטור

דרך פירוק ליסודות והבנה של מרכיבי עמידת הידיים, נבנה אותה באופן מעמיק וברור. היסודות שנעבוד איתם הם ATB- Alignment, Tightness, Balance. נתרגל כל אחד מהם בנפרד ונעשה אינטגרציה שלהם אל תוך עמידת הידיים. נחקור אל תוך תנועת המפרקים המעורבים בתנוחה- החל משורש כף היד והאצבעות, דרך המרפקים, הכתפיים, הגו, האגן והגב התחתון, והגפיים התחתונות. נעשיר, נעמיק ונגוון את תרגול עמידות הידיים שלנו, כדי לגלות שביצוע טוב, שיטתי ומדויק, הולך הרבה מעבר לניסיונות חוזרים ונשנים, עמידת ידיים בתמיכת קיר, והתקווה ש"יום אחד זה אולי יקרה".

 

18/10 מכירתרומה בחצר של תמר.
אפשר שוב להתחיל להביא בגדי חורף וקיץ (רק בגדי נשים במצב מעולה!) התרומה האחרונה היתה ל"אנונימוס" והתרומה הבאה תהיה למקלט או מעון לילדים נזקקים בפרדס חנה.

19/10 וגם 16/11 עקרונות ליבה ביוגה תרפיה– שתי סדנאות עם מיכל ירקוני
סדנה ראשונה- שבת 19/10/13  18:00-20:30: תמיכה קודמת לתנועה
סדנה שנייה-  שבת 16/11/13 18:00-20:30: מודל הקושות
הטיפול ביוגה תרפיה משלב כלים ממסורת היוגה עם ידע מתחומי הרפואה והטיפול המערביים.  למטפל ביוגה תרפיה נדרשת הבנה של הגוף ותנועתו, של פתולוגיות ומגבלות שהן מביאות איתן וזאת כדי להתאים את התרגול לצרכי המטופל .יחד עם זאת, בליבה של היוגה תרפיה עומדים עקרונות יסוד נוספים שמהווים מפתח לריפוי. הסדנאות ישלבו הרצאה, תרגול אסאנה, פראנאימה, מדיטציה מונחית ומגע.

26/10 "סדנת עצבים" עם תמר וגליה

מתח, סטרס, חרדות, נדודי שינה, מצבי רוח משתנים, חוסר יכולת להתמקד, עצבנות, עצלות, עצבות, חוסר יכולת להניע את החיים ואת עצמכם. רכבת ההרים הזאת מוכרת לכם? רוצים ללמוד איך אפשר לרדת ממנה?… האיורוודה, תורת הרפואה ההודית יחד עם היוגה מלמדות אותנו שאת הטבע של התודעה, להבדיל מהטבע המולד הגופני שלנו – ניתן לשנות.

31/10 תמר עדי ב"יוגה ערבה"
מיזם מיוחד ומושקע של סדנאות יוגה למשך סופ"ש ארוך, בכל יישובי הערבה… השנה אלמד בחוות האנטילופות הקסומה. נושא הסופ"ש שלי יהיה על מערכת העצבים, יוגה, סטרס והתמודדות שלנו עימו מתוך הנחה כי מעצם היותינו חיים בעידן זה, סטרס נוכח בחיינו במידה זו או אחרת… הייחוד של הסופ"ש יהיה במפגש של כל משתתפי הסדנאות השונות ביוגה ערבה, בפארק תמנע לתרגול שקיעה. את התרגול תנחה שאקטי מאי בליווי מוזיקה חיה של פפה דאנזה. 2/11 אור על ברכת השמש עם לירון גלעד

בסדנה זו נעבור על היסודות של הברכה לשמש. נחקור את התנוחות המרכיבות אותה ונפרק את המעברים לאלף חלקיקים קטנים, כך שניתן יהיה ללמוד לעבור ממצב למצב מבלי לאבד את הרצף, מבלי לאבד את השליטה. נלמד כיצד לתת לנשימה להנחות את קצב ואופן התנועה של הגוף.

9/11 בשעות 13:00 עד 15:30 תרגול יוגה בבית– הסדנה שתעזור לכם להיכנס לזה…

… מה גם, שאיננו זקוקים לשום דבר על מנת לתרגל,פרט למזרן ואולי איזו שמיכה או כרית. אבל… כמה קשה לנו לפרוס את המזרן, לבד בבית, ללא הנחייה של מורה או האנרגיה של הקבוצה. אנחנו עומדים תוהים, עם הרבה רצון, אבל לא ממש יודעים מאיפה להתחיל. מה לעשות. לא ממש זוכרים מה "כדאי" ואיך. ואולי דווקא היום, יש רצון לתרגל אבל בדיוק קצת כואב הגב, או הרגליים אז מה, נעשה "רק" תנוחות ישיבה? נתרגל "רק" 20 דקות? זה לא נחשב…

9/11 בשעות 18:00 עד 21:00 Myotherapy סדנה להפחתת כאב כרוני עם גמזה דה-ליסן

מיותרפיה, הינה טכניקה טיפולית רפואית המשלבת בתהליכים איבחוניים וטיפוליים ברמת השריר – שלד ובעיקרה, מתמקדת בניהול כאב נכון ויעיל. תחום טיפולי זה מתמקד בשיפור איכות החיים של מטופלים הסובלים מכאבי שרירים כתוצאה מטראומה ותהליכי הזדקנות טבעיים. הגישה משלבת התמקדות בהפעלת לחץ על נקודות לחיצה לאורכם של המרידיאניים ותרגילי מתיחות. טכניקה טיפולית זו יעילה להגברת סירקולציית הדם, הפחתת כאבי גב וצוואר והפחתת לחצים נפשיים. בנוסף, הטכניקה משפרת באופן ניכר את פעילותה של המערכת החיסונית, מפחתה את המתח המצטבר בשרירים ומשפרת את תנועתיות המפרקים…

 

בסדנה נחקור את היבט הלאגימהא (lagimha) של היוגה. כדי לשהות בתנוחות איזון על הידיים, תוך הפחתת המאמץ, צריך לפתח את היבט הלאגימהא – אחד הסידהיס בהם זוכה היוגי המסור. לאגימהא פירושו להיעשות קל, עד כדי יכולת ריחוף. תנוחות הציפור מלמדות אותנו יכולת זו.

23/11 "בואו לעכל את זה" עם תמר וגליה

מערכת עיכול בריאה היא המפתח לבריאות ולאיזון. לפי הרפואה האיורוודית רוב המחלות מקורן בעיכול לקוי. אנשים רבים חיים עם מערכת עיכול שלא מתפקדת בצורה אופטימלית; גזים, נפיחויות, כאבי בטן לאחר עיכול, עצירויות, שלשולים, מעי רגיז או מעי רגיש ועוד. בואו ללמוד איך לשמור על מערכת עיכול בריאה.

 

 
26/12 סופשבוע יוגה ואיורוודה במדבר עם תמר וגליה

"היוגה והאיורוודה שלובות זו בזו; העמקה בידע האיורוודי מזינה את תרגול היוגה ומאפשרת להתאים אותו למזג הגופני והמנטלי שלנו בצורה עמוקה יותר". אנחנו מזמינות אתכם לשלושה ימים של יוגה ואיורוודה ב"מואה"- נווה מדבר קסום בערבה. נתרגל יוגה, ננשום את השקט של המדבר ונעמיק בידע של הרפואה ההודית.

 

הודעות חשובות לתלמידי המרכז:

 
1. השנה החדשה הביאה עימה מספר שינויים במערכת השעות:

אביגיל שסטצקי חוזרת ללמד את שיעור יום ראשון ב 20:00 החל מתאריך 29/9
אוהב שכטר מתחיל ללמד את שיעור יום ראשון ב 9:15 ויניאסה מתחילים החל מ 29/9
לאחר מאמצים רבים אני שמחה לספר כי מצאנו שיעור חדש לג'יימי מרקס. ג'יימי יביא לצ'אנדרה יוגה טעימה שבועית משיטת מייסור, זהו תרגול אשטנגה עצמי עם מורה שנוכח בכיתה, מביט, עוזר, מתקן ותומך. מומלץ לכל תלמידי האשטנגה אשר רוצים לקחת את התרגול שלהם צעד אחד קדימה…

3. רותי פריש, מורה מיתולוגית אשר בילתה איתנו שנים רבות וטובות מגיעה ללמד בשבת ה 19/10 שזה גם תאריך יום ההולדת שלה… מוזמנים לבוא לפרגן ולהתענג על מעט נוסטלגיה. הנאה מובטחת!

1013018_10152898681305538_2051510640_n3. הבלנדר המהולל JTC
הגיע גם למרכז צ'אנדרה יוגה. פריט חובה בכל מטבח של שוחרי בריאות… ואצלנו תקבלו גם חמישה שיעורי יוגה חינם ברכישת הבלנדר (למי שכבר מנוי פה, ניתן להעבירם למי שלא מתרגל…)

 


4. תלמידים יקרים. לאחרונה פונים אליי תלמידים אשר מפריע להם העובדה שבתחילת שיעור לא מכבדים את השקט ואת הרצון של חלקם לשבת למדיטציה. מאחר ואנו מרכז יוגה אני חשה כי בקשה לשקט בחלל התרגול היא לגיטימית ואפילו ראויה. את הסמול טוק אפשר לשמור למשרד. כמו כן אני עדה לכך שתלמידים רבים מנהלים שיחות בנייד בתוך חלל התרגול, או אפילו בשכיבה על המזרון יוגה… הדבר לא מקובל כלל וגם לא מתאים. אז חבל שמורים או עובדי המקום יצטרכו להעיר. זה לא נעים לשני הצדדים. פשוט שימרו על הששששקט… תודה על שיתוף הפעולה. תמר

 המלצות של תמר:29/9 נפתח מחזור חדש של סדנת דרך האמן עם מיכל גזית

ישנה אשה אחת גדולה מהחיים אשר הזדמן לי ללמוד אצלה את סדנת "דרך האמן" אי שם לפני כשבע שנים. בזכותה

הקלפים של "אושו" נפתחים אצלי הרבה, ולא רק אבל הרבה בזכותה העזתי, יצרתי וצמחתי.

קצת על המפגשים: טכניקות עובדות ומוכחות, שמאפשרות לדלג מעל מחסומי היצירה, לזהות את הרצונות/יעודים/ כישורים, ולהביא אותם לידי ביטוי. הסדנא עוסקת ב: חיבור ליצירתיות בכל תחומי החיים, פחד מהצלחה, חסמים/פרפקציוניזם, יצירת מוזה לפי רצוננו, יצירת מעגלי תמיכה בכדי לתת ביטוי ליצירה, פחד משינוי, חיבור מחודש לחלומות ולרצונות בכדי להביא אותם לידי ביטוי ונושאים רבים נוספים.

5/10 פסטיבל טבעונות למען בעלי חיים
איזה כיף לי. הוזמנתי ללמד שם איך להכין את השוקולד הטבעוני שלי וכמובן יוגה… אני ממליצה לכל מי שהנושא קרוב לליבו ולצלחתו לבוא עם או בלי הילדים, יהיה שם הרבה עניין וכיף. מושקע ואיכותי. והפעם זה יקרה באגם ביקום. נתראה19/10 קורס הגנה עצמית לנשים (עשרה מפגשים

שוב אני פה להמליץ בחום על משפחת חדד אשר מנהלים דוג'ו (מרכז ללימודי קראטה) ותיק ואיכותי בצפון תל אביב.הפעם האחים עמית וברק מביאים בדרכם המיוחדת את אמנות ההגנה העצמית לנשים דרך עשרה מפגשים אשר יתמקדו בהקניית כלים להתמודדות עם סיטואציה רגישה ומאיימת (פיזית או מילולית) ויקנו חינוך למודעות ולביטחון אישי וסביבתי. הקורס יתקיים ברחוב בנימין מטודלה 32 בשיכון דן. לפרטים מלאים צרו קשר עם ברק 0545-638590

 

 

"שגרירים של בריאות" – זו כבר לא אוטופיה אלא מציאות קיימת… אוכל בריא בגני ילדים

שמרית גורן מספרת: "אחרי שנה של פעילות אינטנסיבית לשינוי תזונת הילדים בגני ילדים בכפר סבא, פנו אלינו הורים רבים מערים אחרות הרוצים לעבור תהליך דומה. לכן, החלטתי להקים את קבוצת "השגרירים" כדי לצרף לפעילות זו הורים נוספים שיתפקדו כשגרירי בריאות במקום הימצאם ויעזרו לנו להביא את הבשורה למוסדות החינוך בעירם. חינוך לערכי תזונה בריאה לילדנו היא מתנה ענקית לחיים שבאפשרותנו להעביר לילדים שלנו. אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו לפעילות ולגרום לשינוי אמתי שיבוא מלמטה, מהאנשים האמתיים.

שנהיה בריאים
תמר


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם