מת כמו שחי. פרידה מאריק

קוראים יקרים
הניוזלטר הזה תוזמן לצאת בדיוק יום לאחר מותו של אריק.
היה לו נושא אחר וכיוון אחר אבל המציאות הכתיבה את הלך הרוח ואני חיכינו עד אשר יעבור ההלם הראשוני.
מהמעט אשר קראתי אחרי מותו הרגשתי כי עולה נימה של הלם על הפתאומיות של המוות, נימה המלווה במרמור גדול של כולנו על שלא היה כל זמן ראוי לעכל ולהיפרד.
מותו של האיש היקר הזה הוא עבורי המשך ישיר של חייו: קולע, מדויק וחד. כמו האף היפה שלו…
לא יכולה כלל לדמיין אותו בגסיסה ארוכה ומייסרת וסביבו מדינה שלמה בפסטיבל תקשורת ארוך.
אני שמחה שכך אזכור אותו. נקי, טהור, מדויק ומיוחד נוח אריק היקר, תודה על כל היופי וההשראה אשר השארת לנו…

 

תלמידים יקרים
אנו שמחות לספר על חידושים ותנועות טובות אשר מתרחשים במערכת השעות שלנו: יורם מלמד שיעור נוסף, שישי בצהריים מתחיל שיעור חדש ואנו גאים לצרף למרכז גם את שיטת ויג'נאנה יוגה. כנסו לקרוא על השיטה ולהתרשם… את הגישה פיתחה מורה חכמה וותיקה- אורית סן גופטה אשר חיברה את הספר המוערך "לב האימון":
"היציבה מעידה על התודעה: כאשר נסחפים אחר החשיבה, היציבה מתרופפת, ואז מתקנים אותה. עוד מחשבה- והצוואר או הגב נוטים או חלק אחר של הגוף מתרופף, ושוב מחזירים את הגוף ליציבה". הספר מומלץ בחום לכל מי שרוצה להעמיק… אז רשמו לפניכם את החידושים:
אפרת ישראלי- מורה בכירה לוגי'נאנה- תלמידתה של אורית סן גופטא, ואסיסטנטית בקורס מורי ויג'נאנה. בימי שישי בשעה 14:30
יובל ברעם- מורה נוסף אשר התחיל אצלנו, מלמד ויג'נאנה בימי שני ב 18:30
אבישג שלר- מורה חדשה לויגנאנה תלמד בימי חמישי ב 20:15 החל משבוע הבא
רינת ריינה מורה ותיקה לאשטנגה, שמעבירה גם את קורס מורי אשטנגה. תעביר שיעור בימי שלישי ב 20:15
יורם עידן- מורה לאשטנגה מהמרכז שלנו  ילמד שיעור נוסף ביום שני ב 17:00
לירון גלעד תתחיל ללמד ב 26/12 את שיעור יום חמישי ב 11:00 ותסיים ללמד את חמישי ב 20:15 בתאריך 19/12 במקומה תלמד את שיעור הערב אבישג שלר
מאמר חדש של רחל וילוז'ני עלה לאתר. המאמר עוסק בנושא הכה כואב ומענג: כאבים בתרגול יוגה… מוזמנים לקרוא

ואצלנו במרכז תכנית סדנאות העומק מלאה עד מרץ:


שמחה לספר כי נותרו שתי מיטות לסדנה הזו… למי שלא מסתדר השבוע אז חכו לסופ"ש הבא שלנו ב 13/3 בבית אורן
12/12 סופשבוע יוגה ואיורוודה במדבר עם תמר וגליה
"היוגה והאיורוודה שלובות זו בזו; העמקה בידע האיורוודי מזינה את תרגול היוגה ומאפשרת להתאים אותו למזג הגופני
והמנטלי שלנו בצורה עמוקה יותר". אנחנו מזמינות אתכם לשלושה ימים של יוגה ואיורוודה ב"מואה"- נווה מדבר קסום בערבה. נתרגל יוגה, ננשום את השקט של המדבר ונעמיק בידע של הרפואה ההודית.

20/12 "שאנקה פראקשלנה" ניקוי מעיים יוגי
זהו ניקוי פשוט, קצר ונטול סכנות לניקוי המעי משאריות פסולת שלעתים נותרות שם במשך שנים רבות, בייחוד אם אתם נמנים על אוכלי הבשר או נהגתם לאכול מוצרים מן החי בעבר.

 21/12 עמידות ידיים עם אוהד אינטרטור- פעם אחרונה לשנה זו…

עבור מתרגלים ומורים רבים, עמידת ידיים חופשית היא בגדר סוד שקשה לפענח אותו. בסדנא זו נלמד ונתרגל באופן שיטתי את היסודות של עמידת הידיים-Alignment, Tightness, Balance, ונבנה בסיס מוצק וברור שיאפשר לכם לקדם את עמידת הידיים שלכם לרמה הבאה. דרך עבודה על קו גוף, חיזוק ויציבות, נסלול יחד דרך, שהתמדה בה, תוביל לעמידת ידיים איכותית ומדויקת.

 

10/11 מכירתרומה בחצר של תמר
שוב הקסם הזה קורה… במרכז צ'אנדרה מאמינים במחזור וביד שנייה ובתרומה לקהילה. אנו אוספות בגדים במצב מעולה מהתלמידות שלנו ומוכרות אותן במחיר כייפי. את הכסף אנו תורמות כל פעם למקום אחר… רעיונות למי לתרום הפעם יתקבלו בברכה… והפעם רק בגדי חורף… אצלי בחצר או בבית, תלוי במזג האוויר.

11/1 תרגול יוגה בבית- הסדנה אשר תעזור לכם להיכנס לזה
חולמים להגיע לרגע שבו פשוט זה יזרום מכם לתוך למזרון ומשם לחלל… לתרגל יוגה לבד. זה לא מפחיד כמו שחשבתם!!! מזומנים לסדנה אשר תעזור לכם לקפוץ למים. עם אביגיל שסטצקי…

הטבע המנטלי שלנו הוא לא גזירה משמיים, הוא כמו חומר ביד היוצר. כשאנחנו מצוידים בכלים הנכונים אנחנו יכולים להשפיע ולעצב אותו מחדש! בסדנת עומק בת ארבע שעות נלמד מה הן הגונות (התכונות) של התודעה, מה המאפיינים שלהן ואיך ניתן באמצעות תרגילים יוגיים, תרגילי נשימה, תזונה והמלצות נוספות לשנות, לעדן, לעצב ולהשפיע. נלמד, נתרגל, נתבונן, ננשום 

 

25/1 "להתהפך בכיף" עם רחל וילוז'ני
אם אתם אוהבים להיות שם ברגע שבו הגוף נפתח במלואו, כשהחזה מוקשת לאחור והלב מתרחב… אם אתם אוהבים להסתכל על העולם בעודכם הפוכים ולבחון מה אז עולה… הסדנה הזו מיועדת לכם. מחיר מיוחד לתלמידי המרכז

 
 

הברכות לשמש (סוריה נמסקר) הם היסודות של רוב הסגנונות השונים של הויניאסה יוגה. למה אנחנו מתרגלים את הברכה לשמש? ואיך ניתן לשפר את המעברים שבין התנוחות? לירון גלעד תסביר לכם כבר הכל על ברכת השמש… מוזמנים לחוויה.

ובהמשך השנה:
8/2 "יוגה ועיכול" עם תמר וגליה
1/3 עם רוקסן סטולק פרטים מלאים עוד יגיעו…
 
המלצות של תמר:

אני מתרגשת יחד איתה, מחזיקה לה אצבעות וסקרנית לראות איך הפרויקט הזה יתגלגל: מיכל גזית, יוצרת, מורה ואשה שכדאי להכיר העזה והביאה לנו את הספר "בחרתי בחיים של אי ודאות":  זהו ספר מושקע, מרהיב וצבעוני ובו מקבץ של 40 פרקים, שנכתבו משך כמה שנים- על תשוקה לחיים, יצירה, יחסים, גברים, נשים, חיבורים, נתקים, צמיחה. על משברים, ובעיקר על יציאה מהם לעבר התחלות חדשות. הספר מופיע למשך חודש בפרויקט גיוס מימון והיצירה הזו צריכה אותנו שנעזור לה להתרומם ולעוף… קחו כמה דקות ותראו איך אתם יכולים לתרום לאחת הטובות שיש לנו פה בשטח… הנה הצצה קטנה לספר, התמונה צולמה בטקס בטבילה שלי (לפני החתונה) על ידי מיטל סלמון, צלמת הבית של צ'אנדרה יוגה

עד כאן להיום
המשך שבוע טוב
תמר 


הצטרפו לצ’אנדרה בפייסבוק
ובאינסטגרם